Знову ввічливо просив? Зеленський провів телефонну розмову з Путіним

Український президент попросив Володимира Путіна повернути вкрадене з кораблів.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Президенти обговорили повернення українських кораблів та газове питання. Про це повідомляє прес-служба ОП, передають Патріоти України.

"Глава Української держави відзначив важливість нещодавнього повернення Росією українських кораблів. Водночас Володимир Зеленський наголосив на необхідності повернення всього озброєння, обладнання та документації, що перебували на цих суднах", - йдеться в повідомленні.

Зеленський та Путін також торкнулися питання газових переговорів у тристоронньому форматі Україна – Росія – ЄС. Зауважимо, що контракт щодо транзиту російського газу через українську територію спливає 31 грудня 2019 року.

Інформацію про телефонну розмову українського та російського президентів підтвердила й пресслужба Кремля. У повідомленні йдеться, що ініціатором був Володимир Зеленський. Телефонна розмова відбулася напередодні саміту у нормандському форматі (зустрінуться очільники України, Росії, Німеччини та Франції). Захід заплановано на 9 грудня та пройде він у Парижі.

У Кремлі кажуть, що Зеленський і Путін обговорили такі теми:

– передача Росією захоплених торік на Азові українських кораблів;

– газова проблематика, включно з питанням продовження транзиту та відновлення прямих поставок російського газу в Україну.

– продовження контактів на різних рівнях (сторони домовилися це робити).

Від Ордена Білого Орла відмовився і Віктор Ющенко

субота, 20 червень 2026, 21:24

Третій Президент України Віктор Ющенко вирішив повернути Орден Білого Орла на знак незгоди з рішенням Кароля Навроцького. Про це повідомила журналістка Ірина Ванникова, прессекретарка Ющенка за часів його президентської каденції, передають Патріоти Укр...

"Не для того Україна прийняла бій від Росії, щоб вже інші країни диктували кого нам шанувати": від ордена "Білого Орла" відмовився і Леонід Кучма

субота, 20 червень 2026, 21:19

Через рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського польського ордена "Білого Орла" президент України 1994-2005 років Леонід Кучма вирішив відмовитися від цього ордена, яким був нагороджений ще 1997 року