Знищив його рейтинг: Гриценко подав до суду на Google

Кандидат на пост президента України в особі уповноваженого представника до Центральної виборчої комісії звернувся з позовом до ТОВ «Гугл» про визнання протиправними дій щодо поширення інформації.

Кандидат у президенти, котрий став п'ятим за результатами першого туру президентських виборів з 6,91% голосів, стверджує, що Google на перше місце в пошуковій системі вивів посилання на сайт, який містить недостовірну інформацію про себе, зазначають Патріоти України. Про це повідомляє «Уніан» з посиланням на рішення суду Подільського району Києва.

У матеріалах справи говориться, що 20 березня 2019 року в пошуковій системі Google було виявлено поширення матеріалу, який займав першу позицію в її видачі. Розміщений матеріал, за твердженням позивача, містив недостовірну інформацію про кандидата і поширювався з маркером «Реклама». Це свідчить про те, що він був проплачений.

На думку позивача, протиправні дії ТОВ «Гугл» полягають у тому, що пошукова система поширила недостовірну інформацію про кандидата, вивівши посилання на сайт на перше місце в пошуковій системі. У рішенні суду не вказується ім'я кандидата, проте наголошується, що ЦВК зареєструвала його постановою № 62 від 15 січня 2019 року. Слід зазначити, що під цим номером був зареєстрований Анатолій Гриценко. Також в рішенні немає інформації про сайт, який поширював інформацію про кандидата. У той же час згадується, що інформація містила наступне висловлювання: «Даний сайт зроблено з метою пролити світло на корупційні діяння Особа_1 та вберегти Україну від лап шахрая», яке містить неправдиві відомості про кандидата.

ЗМІ зазначає, що якщо ввести цю фразу в пошуковику Google - видасть тільки один сайт, де є такий вислів, - grytsenko.net. 28 березня суд відмовив у задоволенні позову. «Під час дослідження доказів по справі 28 березня 2019 суд здійснив пошуковий запит на сайті www.google.com по ключовому слову «Особа_1», однак на першій позиції пошукова система запропонувала інше посилання...» - йдеться у рішенні.

Таким чином суд прийшов до висновку, що матеріали справи не містять доказів про те, що ТОВ «Гугл» поширювала неправдиву інформацію про кандидата в президенти шляхом розміщення спірного посилання і виведенням матеріалу на перше місце в пошуковій системі.

Суд також звернув увагу на ту обставину, що в матеріалах справи відсутні докази того, що саме ТОВ «Гугл» є власником сайту www.google.com, тоді як власником може бути й інша особа, у тому числі засновник українського суспільства - Google International LLC.

Після резонансу в ЗМІ: Російському пропагандисту заборонили в'їзд до України

вівторок, 20 жовтень 2020, 23:51

Борис Корчевніков відвідував Крим після окупації в 2014 році. Ведучому пропагандистського телеканалу Росія-1 Борису Корчевнікову заборонили в'їзд до України на три роки. Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, передають Патріоти Украї...

Червоне та чорне: Кейт Міддлтон знову вразила елегантним луком (фото, відео)

вівторок, 20 жовтень 2020, 22:35

Кейт Міддлтон, яка раніше назвала переможця конкурсу на звання кращого фотографа дикої природи, відвідала разом зі своїм чоловіком принцом Вільямом фотовиставку на лондонському вокзалі Ватерлоо. Як повідомляє видання Daily Mail, на ній були представлен...