Знищив його рейтинг: Гриценко подав до суду на Google

Кандидат на пост президента України в особі уповноваженого представника до Центральної виборчої комісії звернувся з позовом до ТОВ «Гугл» про визнання протиправними дій щодо поширення інформації.

Кандидат у президенти, котрий став п'ятим за результатами першого туру президентських виборів з 6,91% голосів, стверджує, що Google на перше місце в пошуковій системі вивів посилання на сайт, який містить недостовірну інформацію про себе, зазначають Патріоти України. Про це повідомляє «Уніан» з посиланням на рішення суду Подільського району Києва.

У матеріалах справи говориться, що 20 березня 2019 року в пошуковій системі Google було виявлено поширення матеріалу, який займав першу позицію в її видачі. Розміщений матеріал, за твердженням позивача, містив недостовірну інформацію про кандидата і поширювався з маркером «Реклама». Це свідчить про те, що він був проплачений.

На думку позивача, протиправні дії ТОВ «Гугл» полягають у тому, що пошукова система поширила недостовірну інформацію про кандидата, вивівши посилання на сайт на перше місце в пошуковій системі. У рішенні суду не вказується ім'я кандидата, проте наголошується, що ЦВК зареєструвала його постановою № 62 від 15 січня 2019 року. Слід зазначити, що під цим номером був зареєстрований Анатолій Гриценко. Також в рішенні немає інформації про сайт, який поширював інформацію про кандидата. У той же час згадується, що інформація містила наступне висловлювання: «Даний сайт зроблено з метою пролити світло на корупційні діяння Особа_1 та вберегти Україну від лап шахрая», яке містить неправдиві відомості про кандидата.

ЗМІ зазначає, що якщо ввести цю фразу в пошуковику Google - видасть тільки один сайт, де є такий вислів, - grytsenko.net. 28 березня суд відмовив у задоволенні позову. «Під час дослідження доказів по справі 28 березня 2019 суд здійснив пошуковий запит на сайті www.google.com по ключовому слову «Особа_1», однак на першій позиції пошукова система запропонувала інше посилання...» - йдеться у рішенні.

Таким чином суд прийшов до висновку, що матеріали справи не містять доказів про те, що ТОВ «Гугл» поширювала неправдиву інформацію про кандидата в президенти шляхом розміщення спірного посилання і виведенням матеріалу на перше місце в пошуковій системі.

Суд також звернув увагу на ту обставину, що в матеріалах справи відсутні докази того, що саме ТОВ «Гугл» є власником сайту www.google.com, тоді як власником може бути й інша особа, у тому числі засновник українського суспільства - Google International LLC.

Хіти тижня. Розчарування року: У "ЛДНР" різко змінилося ставлення до Зеленського

субота, 25 січень 2020, 0:35

У Москві зрозуміли, що Зеленський не готовий йти на поступки Росії і включати Донбас до складу України на умовах Кремля. Відомий український журналіст Денис Казанський підкреслив радикальну зміну в риториці з боку бойовиків "ДНР" щодо президента Володи...

"Інколи жувати краще, ніж говорити": Чинна влада професійна лише у "факапах", - Береза

субота, 25 січень 2020, 0:00

Голова фракції президентської партії "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Україні слід тимчасово відмовитися від політики гармонізації власного законодавства із Євросоюзом. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прихильний до будь-якої влади,...