У процесі підготовки до саміту НАТО у Вільнюсі виникли складнощі в узгодженні тексту підсумкової декларації, попри інтенсивні переговори. Так, зараз у ЗМІ поширюється текст чернетки цього політичного документа, в якій присутній вирішальний параграф, з умовами для України, передають Патріоти України.
Чернетка документа, зокрема, потрапила до німецького видання Spiegel. Як зазначається, відповідний текст є основою для подальшого обговорення, й можливо, на переговорах між главами держав і урядами у Вільнюсі його буде змінено.
У цьому зразку стверджується, що майбутнє України за НАТО – ця обіцянка була дана ще на саміті в Бухаресті у 2008 році. Однак терміни вступу не наводяться. Так, на швидкому вступі до альянсу, серед іншого, наполягає президент України Володимир Зеленський.
У тексті чітко зазначено, що Україна може бути запрошено приєднатися до НАТО лише в разі погодження теперішніми членами, що необхідні умови для цього виконані. Особлива увага приділяється необхідності проведення Україною реформ у сферах демократії та співпраці з НАТО. Міністри закордонних справ НАТО мають регулярно переглядати прогрес.
Лише після цього буде прийняте рішення про запрошення. "Ми готові надіслати запрошення Україні, якщо всі члени Альянсу погодяться, що умови виконані" – це останнє речення важливого абзацу.
Зазначимо, сьогодні, 11 липня, в литовській столиці стартував саміт країн НАТО, від якого Україна очікує конкретних рішень щодо свого шляху до вступу в Альянс, а ще того, що Захід продовжуватиме підтримувати її у військовому плані. Саме це буде одним із головних питань зустрічі, проте натовські країни досі не погодили декларацію щодо надання Києву гарантій безпеки.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...