Зрада не пройшла: Болгарія відмовилась від нових контрактів з "Газпромом" і залишається вірною постановам ЄС

Після відставки уряду російське лоббі на чолі з президентом намагається продавити рішення енергетичної проблеми всупереч позиції ЄС. Але у Брюсселі достатньо механізмів фінансового впливу на Софію, аби спрямувати болгар до визначеного курсу.

Болгарія відмовляється вести переговори з російським "Газпромом" щодо нових контрактів, передають Патріоти України.

Країна зацікавлена в участі спільних закупівель енергоносіїв у рамках Енергетичної платформи ЄС, заявив повідомляє тимчасовий віцепремʼєр Болгарії Христо Алексієв під час відеоконференції з гендиректором енергетичного директорату Єврокомісії Дітте Юль-Йоргенсеном, передає пресслужба уряду.

"Уряд Болгарії не має наміру вести переговори про новий короткостроковий, середньостроковий або довгостроковий контракт з Газпромом", - пишуть у повідомленні.

За його словами, такі рішення не повинні ухвалюватися тимчасовим урядом, який зараз керує країною. Також він повідомив представникам Єврокомісії про дії, вжиті кризовим штабом уряду Болгарії для подолання потенційної енергетичної кризи. Ідеться про завершення будівництва інтерконектора між Болгарією та Грецією та введення його в експлуатацію до 1 жовтня.

Окрім цього, наголосив про фінансову підтримку болгарського оператора "Булгаргаз" та пошук економічних механізмів для встановлення оптимальної ціни на природний газ для підприємств та домогосподарств.

"Це наше спільне бачення": Президентка Швейцарії прокоментувала підсумкове комюніке Саміту миру (відео)

неділя, 16 червень 2024, 20:41

Президентка Швейцарії Віола Амгерд заявила, що комюніке, яке підписали країни-учасники Глобального саміту миру у Бюргенштоку, є їхнім спільним баченням шляхів досягнення миру в Україні. Документ визначає чіткі рамки для трьох сфер, у яких мають відбува...

Пєсков розкрив плани Росії щодо наступу на Харківщині

неділя, 16 червень 2024, 20:28

Росія не відмовилася від планів продовжувати наступ у Харківській області України, попри важкі втрати. Про це заявив спікер Кремля Дмитро Пєсков, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ. "Триває робота зі створення буферної зони, санітарної з...