ЗСУ докладають всіх зусиль, але є проблеми: Військовий експерт назвав ракети, які найважче збивати системі ППО

Якщо брати всі ракети, які летять на нас, то найскладнішою буде балістична ракета "Іскандер-М". Про це 24 каналу розповів журналіст, військовий експерт та головний редактор Defence Express Олег Катков, передають Патріоти України.

Він повідомив, що перехоплення балістичної цілі дуже складна задача. Адже вона має величезну швидкість й атакує максимально згори, де кут падіння складає 80 – 90 градусів. Це означає, якщо її навіть пошкодити, вона все одно впаде на ціль.

"Якщо крилату ракету пошкодити – крило, паливну систему чи двигун, то вона впаде ще далеко до цілі. А балістична ракета вже падає на ціль", – пояснив Олег Катков.

"Крім того, ракета "Іскандер-М" створювалася балістичною для того, щоб долати навіть спеціалізовану ППО НАТО. Декларується, що вона вміє маневрувати на так званій термінальній дистанції, тобто коли вже падає на ціль. Це астрономічно складна ціль", – розповів Олег Катков.

Він додав, що це не означає, що інші ракети легше збивати. Олег Катков зазначив, що росіяни ще використовують ракети для комплексу С-300, тобто це зенітні ракети.

"За специфікацією С-300 – мова про 40 кілометрів. Це дальність радіогоризонту, щоб довести ракету до певної ділянки території чи цілі. Проте (росіяни – 24 канал) застосовують їх для дальності 110 – 120 кілометрів, тобто не керуючи ним на останній ділянці польоту", – повідомив Олег Катков.

"Вони її вимушені кидати десь на висоті 1 – 2 кілометри. Тобто вона летить 110 кілометрів й на висоті приблизно кілометр втрачає керування й просто падає, де б вона не була", – зазначив експерт.

Він додав, що це точність, яка дозволяє бити по місту Миколаєву або по Харкову. Ці удари неспеціалізованою ракетою з метою саме терору населення. Вона має відносно слабку бойову частину, тому максимально направлена не на фугасну, а на уламкову дію.

Резніков вперше відреагував на відмову Байдена передати Україні F-16

вівторок, 31 січень 2023, 19:14

Джо Байден під час розмови з журналістами сказав, що Штати не передаватимуть Україні винищувачі F-16. Олексій Резніков відреагував на заяву лідера США. Наразі Резніков перебуває у Парижі. Зокрема, до французької столиці міністр оборони прибув, щоб обго...

Закликав Київ "почути Крим": Спливли скандальні факти про відповідального за збройні контракти Міноборони - є російські "хвости"

вівторок, 31 січень 2023, 18:59

Оприлюднено скандальні факти про Олександра Лієва, якого з літа 2022-го року очільник Міноборони Олексій Резніков призначив підписувати збройні контракти МО, передають Патріоти України. Кричущі факти про Лієва зібрав очільник ЦПК Віталій Шабунін, їх ві...