ЗСУ прорвалися через російське мінне поле на північ від Токмака, - американські посадовці

Американські офіційні особи повідомили, що, схоже, українські військові досягли прогресу в просуванні на утримуване Росією місто Токмак - життєво важливе місто-бар'єр, що стоїть між українськими військами і південно-східним містом Мелітополем. Про це повідомляє CBS News, передають Патріоти України.

Однією з цілей українського контрнаступу є просування на південь через російські укріплення в спробі повернути окупований Мелітополь — ворота до Криму, незаконно анексованого Москвою в 2014 році, і життєво важливий російський транзитний вузол.

Американський посадовець повідомив 17 серпня в інтерв'ю CBS News, що українські війська прорвалися через російське мінне поле на північ від Токмака і зараз вступають в бій з першою лінією російської оборони, яка утримує місто.

Відвоювання таких міст, як Токмак, і подальше просування до Мелітополя, буде складним завданням для українського контрнаступу, який з початку літа досяг поступових успіхів.

18 серпня Київ отримав ще одну приємну новину: Сполучені Штати дали зелене світло Нідерландам на поставку винищувачів F-16 в Україну, що є значною перемогою для країни, яка давно прагнула отримати винищувачі американського виробництва, щоб протистояти Росії в повітрі.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра підтвердив схвалення Вашингтона у своєму дописі в соціальних мережах.

“Ми вітаємо рішення Вашингтона прокласти шлях до відправки винищувачів F16 в Україну. ... Тепер ми обговоримо це питання з нашими європейськими партнерами”, — йдеться у дописі. — Це знаменує собою важливу віху для України на шляху до захисту свого народу і своєї країни”. 17 серпня Пентагон повідомив CBS News, що адміністрація Байдена готова провести навчання на винищувачах F-16 в США для українських пілотів, якщо буде потрібна додаткова потужність.

Використовує тактику "сірої зони": Китай посилює тиск на Тайвань перед інавгурацією нового президента острова

неділя, 3 березень 2024, 11:58

Тайвань відчуває постійний "краплинний" тиск з боку Китаю. Його посилення в Тайвані пов'язують із наближенням інавгурації нового президента острівної держави, яка має відбутися у травні. Про це пише агентство Reuters, передають Патріоти України. Презид...

Є нюанс: Коваленко пояснив, чому в лютому збивали менше російських ракет

неділя, 3 березень 2024, 11:30

Протягом лютого показник знищення російських ракет силами протиповітряної оборони був нижчим від звичайного. Це пов'язано насамперед із тим, що окупанти застосовували велику кількість балістичних ракет, передають Патріоти України. Ворог протягом місяця...