Світ після Другої світової війни прагнув до миру і стабільності. Саме з цією метою 4 квітня 1949-го був створений військово-політичний блок - Організація Північноатлантичного договору. Про це йдеться в заяві головнокомандувача Збройними Силами України генерал-полковника Руслана Хомчака з нагоди дня створення Організації Північноатлантичного договору, зазначають Патріоти України.
У заяві Хомчак нагадує, що в лютому 2014 року вперше з повоєнних часів міжнародно визнані кордони в Європі були порушені. Російська федерація тимчасово окупувала та спробувала незаконно анексувати Крим і Севастополь, окупувала частину території суверенної держави і розв’язала криваву війну.
Це не тільки об’єднало українців у спротиві підступному загарбнику, але й переконало у необхідності вступу до Північноатлантичного альянсу", -зазначає він.
За словами Хомчака, сьогодні Збройні Сили України активно співпрацюють з НАТО за усіма ключовими напрямами оборонної реформи.
Ми ефективно використовуємо доступні для держав-партнерів механізми та інструменти співробітництва, яке поглибилося з отриманням нашою країною статусу партнера з розширених можливостей. Такий статус, крім України, мають Австралія, Грузія, Йорданія, Фінляндія і Швеція. Ми працюємо над наповненням цього формату відносин практичним змістом", - підкреслює Хомчак.
Він зазначає, що основними напрямами взаємодії є активізація військового діалогу на стратегічному рівні, співпраця з Альянсом у Чорноморському регіоні, інтенсифікація колективних заходів підготовки військ (сил), у тому числі участь у навчаннях НАТО за тематикою статті 5 Північноатлантичного договору, обмін інформацію, а також розширення представництва в багатонаціональних органах військового управління НАТО.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що у 2021 році військовослужбовці Збройних Сил України візьмуть участь у п’ятнадцяти багатонаціональних навчаннях за межами країни та дев’яти на нашій території. Ми продовжуємо участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом НАТО в Косово та Афганістані, також розглядається питання приєднання до операцій (місій) в Іраку та "Морський охоронець" у Середземному морі.
"Така співпраця носить мирний характер, працює на зміцнення обороноздатності України та всебічно сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі.
Вступ нашої держави до НАТО зміцнить не тільки Україну – він так само посилить Організацію Північноатлантичного договору. За останні роки Збройні Сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна – активним контриб’ютором євроатлантичної безпеки", - підсумував главком ЗСУ.
Головне управління розвідки Міноборони заявило про знищення бронеавтомобіля "Тигр" з "кадировцями" у тимчасово окупованому Мелітополі, передають Патріоти України. "3 квітня на околиці тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області вибухнув броньо...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...