30 Січня, 2024 року українські військові зайняли російські позиції біля Горлівки, які окупанти контролювали багато років. Кадри зі штурмом цих позицій показав Командувач українських Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський.
Штурм провели бійці 225-го окремого штурмового батальйону. Для підтримки штурму залучили західну 155-мм артилерію, яка застосовувала касетні боєприпаси по російській піхоті.
Також працювали ударні безпілотники, які корегували вогонь артилерії, робили скиди вибухівки на противника та контролювали хід операції. Штурмову операцію українське командування проводило у темний час доби.
Завдяки тепловізорам на безпілотниках, командуванню було зручніше координувати хід бойової операції.
Ця позиція окупантів знаходиться західніше міста Горлівка на Донеччині.
Російські окупаційні сили контролювали цю ділянку ще до повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, українські сили не вперше намагаються просунутися у районі Горлівки. У грудні минулого року українські військові зайняли терикон у районі Горлівки на Донеччині, проте потім залишило його.
Велике промислове місто Горлівка перебуває в російській окупації з весни 2014 року.
Саме через Горлівку проходять великі залізничні і автомобільні шляхи між цими окупованими містами. Ще одна важлива особливість – Горлівка фактично є частиною великої агломерації Донецька, Макіївки і Єнакієвого, які також знаходяться під окупацією.
Після ефективної атаки українських БПЛА на Московський НПЗ у Капотні, військове командування РФ розпочало перекидання систем ППО для посилення захисту столиці. Системи евакуюють безпосередньо з лінії фронту в Україні, передають Патріоти України з посил...
Росія у Чорному морі наразі може виконувати лише частину раніше доступних завдань. Про це в ефірі українських медіа розповів капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, передають Патріоти України. За його словами, ще кілька років тому Росія щоденно ...