ЗСУ вперше підтвердили закріплення на плацдармах на лівому березі Дніпра

Збройні сили України фактично підтвердили закріплення на плацдармах на лівому березі Дніпра. Як зазначає Командування морської піхоти ВМС ЗСУ, воїни провели серію успішних операцій на лівому березі Дніпра, передають Патріоти України.

"У результаті заздалегідь спланованих заходів щодо відсічі широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації, Сили оборони України провели серію успішних дій на лівому березі річки Дніпро на Херсонському напрямку. Завдяки мужності та професійності українським морським піхотинцям, у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони, вдалося закріпитися на декількох плацдармах", - йдеться у повідомленні.

Морпіхи також розповіли, що в ході боїв з російські окупанти зазнали важких втрат у живій силі та техніці. Зокрема, з початку проведення зазначених заходів ворог втратив:

  • особового складу – 1216 вбитими та 2217 пораненими,
  • 24 танки,
  • 89 артилерійських систем та мінометів,
  • 135 одиниць різноманітної автомобільної техніки,
  • 48 одиниць бойових броньованих машин, у тому числі БТР та БМП,
  • 9 РСЗВ,
  • 14 плавзасобів,
  • 15 одиниць спеціальної техніки,
  • 4 командні пункти,
  • 29 складів з боєприпасами, як польових, так і стаціонарних.

Крім того, зведеним підрозділом РЕБ морської піхоти було нейтралізовано 135 FPV дронів та 5 БПЛА оперативно-тактичного рівня.

"Українські морські піхотинці здійснюють вогневі ураження на лівобережжі Херсонщини та проводять дії з метою знищення ворога", - йдеться у повідомленні.

Новий план: США та Іран створять "лінію зв'язку" для проходу Ормузом, - CNN

понеділок, 22 червень 2026, 14:56

Сполучені Штати та Іран домовилися про створення спеціальної "лінії зв'язку". Вона дозволить забезпечити безпечний рух суден через Ормузьку протоку, передають Патріоти України з посиланням на CNN. Про створення "лінії зв'язку" спільно заявили посередни...

ЗСУ уразили центр космічного зв'язку в Росії та низку інших об'єктів - Генштаб

понеділок, 22 червень 2026, 14:04

Українські військові 21-22 червня завдали нових ударів по важливих об’єктах російських загабників. Про це повідомив Генштаб ЗСУ в понеділок, передають Патріоти України. . Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) заявив про ураження в ніч проти 21 ч...