
Під час бойових дій на фронті українські військові ліквідували групу найманців із Кенії, які воювали на боці Росії. Про це у четвер, 23 квітня, повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України, передають Патріоти України.
Одного з іноземних бійців, яких російські сили залучили до штурмових дій, вдалося ідентифікувати за допомогою проєкту Хочу жить.
За даними ГУР, серед ліквідованих — громадянин Кенії Ньямбура Ерік Мвангі, 2003 року народження. Разом із трьома іншими кенійцями — Ванджіром Джозефом Камау, Карітхі Джоелом Нгуре та Кібетом Рональдом Кіпкуруї — він прибув до Ярославля 23−24 жовтня 2025 року.

Як повідомили у розвідці, в цей самий період прибули й інші загиблі кенійці, — Омбворі Деніс Баґаку та Вахоме Сімон Ґітіту.


Там вони уклали контракти й були направлені до навчального центру, де проходили підготовку лише близько півтора тижня. Після цього Мвангі призначили радіотелефоністом і відправили на передову. Однак за цією спеціальністю він фактично не служив — його перевели до штурмового підрозділу. На початку року росіяни залучили його до бойових дій у районі населеного пункту Борова на Харківщині, кажуть у розвідці.
Станом на серпень 2025 року вже підтверджено загибель щонайменше 316 африканських найманців. Реальні втрати, ймовірно, є значно більшими.
Раніше кенійський депутат Кімані Ічунгвах, посилаючись на спільний звіт розвідувальних служб і управління кримінальних розслідувань, заявив, що Росія на війну проти України завербувала понад 1000 кенійців.
Українські удари по цілях на території Росії, зокрема по об'єктах у районі Москви та Московському нафтопереробному заводу, здійснювалися із використанням розвідувальної інформації, наданої Сполученими Штатами. Про це повідомляє видання Financial Times ...
Очільник Білого дому був "надзвичайно вражений і сповнений ентузіазму" щодо української кампанії повітряних ударів вглиб російської території, пише Financial Times з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України. За словами співрозмовників в...