Зупинити Мордор: Латвія посилює свою артилерію. Маленька країна робить це "дешево та сердито"

Свої вживані САУ Латвія придбала в Австрії, а боєприпаси отримала в дарунок від США

Як повідомляє польське видання Defence 24, минулого тижня уряд США безоплатно передав Національним збройним силам партію боєприпасів для САУ M109A5Oe у рамках посилення стримування в країнах Балтії, зазначають Патріоти України.

"Пожертва від уряду США значно посилить можливості латвійської армії з вогневої підтримки та її готовність реагувати на всі види загроз. Доставлені боєприпаси – ще один успішний проєкт Латвії та нашого стратегічного партнера – США", – так прокоментував цю подію міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

M109A5Oe
Водночас минулого місяця стало відомо, що міноборони Латвійської республіки закупило в Австрії партію вживаних 155-мм самохідних гаубиць M109A5Oe.

За 2 млн євро латвійська армія отримає 18 самохідних артилерійських установок з австрійських резервів. До цих САУ будуть внесені незначні зміни для їх адаптації до вимог покупця.

M109A5Oe
Латвія купує ці САУ вже вдруге: перший контракт був укладений у березні 2017 року й був дуже швидко реалізований – протягом року (з жовтня 2017 по осінь 2018) латвійські військові отримали 47 машин: 35 САУ, 10 командирських машин та дві машини для навчання водіїв.

Сума контракту становила 6 млн євро – вартість одної САУ M109A5Oe коливається в межах від 60 тис. до 140 тис. євро.

Всі придбані Латвією САУ були модернізовані Австрією протягом 2003-2007 років та потім відправлені у резерв.

Варто зауважити, що вживані австрійські M109A5Oe стали першими САУ у литовському війську – раніше країна такої зброї не мала. Тобто, попри те, що ці системи не можна назвати сучасними, для Латвії така зброя в умовах невеликого бюджету на оборону поряд із новинами про "подарункові боєприпаси" стане посиленням збройних сил країни.

Спецпідрозділ ГРУ РФ вербує диверсантів в Європі через Telegram і TikTok: Що відомо про схему

четвер, 25 липень 2024, 22:30

Спецпідрозділ Головного управління Генштабу ЗС РФ організовує диверсії в Європі, вербуючи виконавців через Telegram і TikTok, пише розслідувальний центр "Досьє", який отримав доступ до документів, передають Патріоти України. Команда агентів Головного у...

"Бачимо зусилля": Ворог розглядає Запорізький напрямок як "перспективний", має дедлайни, - Братчук

четвер, 25 липень 2024, 22:15

Російське військове керівництво поставило своєму окупаційному контингенту в Україні завдання щодо просування у Запорізькій області на кількох напрямках. Також Кремль вважає цей відрізок фронту "перспективним". Про це заявив представник Української добр...