"Зупинити обстріли навряд чи вийде": Військовий експерт розповів, що задумала Росія на Донбасі

У нашої країни і РФ різні бачення в питанні розміщення миротворчого контингенту.

Росія в питанні розміщення миротворчого контингенту на Донбасі "гне" свою лінію, щоб заморозити на довгі роки конфлікт. Наявність миротворців ООН лише вздовж лінії розмежування з ОРДЛО, як хоче РФ, не приведе до стабілізації ситуації. Таку думку висловив військовий експерт, учасник миротворчих місій ООН і операцій багатонаціональних коаліційних сил у різних країнах Владислав Волошин, передають Патріоти України.

Він переконаний, що ставати між ворожими сторонами не найкращий варіант. "Лінія розмежування з ОРДЛО сьогодні має протяжність понад 400 км. Перекривши миротворцями або міжнародними силами цю лінію, чи буде це наближати до миру й стабілізації в регіоні – величезне питання. Моя думка – ні, тому що ніколи миротворці не могли зупинити палаючий конфлікт. Винятком була Боснія, але й там у миротворців ООН вийшло примусити до миру тільки після підтримки НАТО і серйозних бойових дій. Тому не найкраща практика – ставати між двома ворожими сторонами. Зупинити обстріли навряд чи вийде", – розповів Волошин.

Владислав Волошин під час однієї з місій.

За його словами, важливо, щоб під час миротворчої операції місія працювала на певній території й доводила ворожі сторони до мирного врегулювання конфлікту. Але Росія, пропонуючи варіант миротворців уздовж лінії розмежування з ОРДЛО, "вдало" забуває власні дії в Молдові.

"Коли Росія заводила свої "миротворчі місії" під егідою країн СНД, наприклад, у Придністров'ї, то ці нібито "миротворці" не ставали між ворожими сторонами – вони брали під контроль якусь територію, якийсь сектор, робили там зону безпеки, й тільки після цього "місія" працювала", – додав Волошин.

У результаті такі "місії" не розв'язують питання врегулювання ситуації, а навіть навпаки. "І виходять зони заморожених конфліктів – особливо там, де присутня Росія. Там, де вона пропонує свої формати. Думаю, що Радбез ООН це прекрасно розуміє", – додав військовий експерт.

Джерело: Обозреватель

COVID-19 підкрався непомітно: У Віталія Кличка виявили коронавірус

субота, 24 жовтень 2020, 18:12

Мер Києва заявив, що продовжить працювати віддалено. У суботу, 24 жовтня, київський міський голова Віталій Кличко отримав позитивний тест на COVID-19. Про це столичний мер повідомив на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України. "Коронавірус п...

"Гонім, як псів": Азербайджан вдарив по ЗС Вірменії із суперзброї (відео)

субота, 24 жовтень 2020, 17:46

Снаряд спочатку проходить повз вірменських позицій, потім робить розворот і б'є. Йдеться про баражуючий боєприпас азербайджанського виробництва, який отримав назву "Iti Qovan". Ці слова недавно були сказані президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим: в ...