Він має зустрітися з президентом США Джо Байденом у Сан-Франциско в середу вранці, а потім відвідати щорічний саміт форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).
Його зустріч із Байденом стане першою особистою зустріччю між лідерами США та Китаю за рік, і офіційні особи США назвали її можливістю зменшити тертя в тому, що багато хто вважає найнебезпечнішим суперництвом у світі.
Сі помахав з пасажирських сходів, прикріплених до його літака Air China, а потім спустився, щоб зустріти офіційних осіб США, які чекали на злітній смузі, включаючи міністра фінансів США Джанет Єллен і посла США в Китаї Ніколаса Бернса.
Потім він сів у свій китайський лімузин Hongqi, або "Червоний прапор", і виїхав з аеропорту в місто, де очікуються демонстрації як за, так і проти його візиту.
Менш ніж за дві години до цього Блінкен звернувся до членів АТЕС і підкреслив, що США вірять у "регіон, де економіки вільні обирати власний шлях... де товари, ідеї, люди переміщуються законно та вільно".
Блінкен не згадав Китай у своїх коментарях, але його мова повторила риторику США останніх років, у якій Вашингтон звинувачував Китай у залякуванні менших країн Індо-Тихоокеанського регіону та спробах підірвати існуючий "заснований на правилах" порядок.
Російська окупаційна армія демонструє ознаки виснаження, але продовжує атакувати українські позиції. Втім, такі дії навіть важко назвати наступальною кампанією. Про це розповів командувач 3-го штурмового корпусу ЗСУ Андрій Білецький в інтерв’ю «Бутусов...
Румунія не стане черговим сателітом Росії у складі ЄС, на додачу до Угорщини і Словаччини. Ультраправий лідер партії AUR Джордже Сіміон, якому Україна і Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці, не виправдав надій Москви, попри рясну допомогу