Він має зустрітися з президентом США Джо Байденом у Сан-Франциско в середу вранці, а потім відвідати щорічний саміт форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).
Його зустріч із Байденом стане першою особистою зустріччю між лідерами США та Китаю за рік, і офіційні особи США назвали її можливістю зменшити тертя в тому, що багато хто вважає найнебезпечнішим суперництвом у світі.
Сі помахав з пасажирських сходів, прикріплених до його літака Air China, а потім спустився, щоб зустріти офіційних осіб США, які чекали на злітній смузі, включаючи міністра фінансів США Джанет Єллен і посла США в Китаї Ніколаса Бернса.
Потім він сів у свій китайський лімузин Hongqi, або "Червоний прапор", і виїхав з аеропорту в місто, де очікуються демонстрації як за, так і проти його візиту.
Менш ніж за дві години до цього Блінкен звернувся до членів АТЕС і підкреслив, що США вірять у "регіон, де економіки вільні обирати власний шлях... де товари, ідеї, люди переміщуються законно та вільно".
Блінкен не згадав Китай у своїх коментарях, але його мова повторила риторику США останніх років, у якій Вашингтон звинувачував Китай у залякуванні менших країн Індо-Тихоокеанського регіону та спробах підірвати існуючий "заснований на правилах" порядок.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...