"Звертаюся до вас давньою і достойною мовою": Президент Литви виступив у Раді українською

У п'ятницю, 19 березня, у Верховній Раді України виступив президент Литовської Республіки Гітанас Науседа. Він звернувся до громадян України та нардепів українською мовою, повідомляють Патріоти України.

"Шановний голово Верховної Ради! Шановні депутати Верховної Ради! Дорогі брати і сестри українці! Я прибув до вашої країни зі звісткою дружби і співпраці. Звертаюся до вас давньою і достойною мовою, яку було довго переслідувано і знищувано, однак не знищено. Сподіваюся, що слова, які я сьогодні скажу, допоможуть нам прокласти шлях до спільного майбутнього. Ми завжди можемо спиратися на своє спільне минуле. 30 років тому, коли Литва боронила свою свободу під час кривавих січневих подій, українські добровольці поспішали на допомогу пліч-о-пліч із героями нашої свободи. І ми, литовці, кожного разу були поруч, коли народ України ставав на захист своєї гідності", - заявив Науседа.
Він також згадав спільні сторінки історії. "Багато століть до того ми були поруч один із одним і навіть мали спільну державу. Ми торгували, вели культурний обмін, чинили опір спільному ворогу. Наші народи разом захищали дорогі для європейської цивілізації вартості: пошану до верховенства права, свободу людей і демократії. Литовсько-українську спільність проявлено у спільних героїв. Невипадково тут, у Києві спочив переможець битви під Оршею Костянтин Островський, а в Острозі - герой Хотина Ян Кароль Ходкевич", - додав він.

Президент Литви засудив дії Росії по відношенню до України та привітав створення міжнародної Кримської платформи. "І хоча минуло сім років від військової агресії, яка зруйнувала міжнародний лад і злагоду в Європі, ми, литовці, далі твердо кажемо: Крим - це Україна! Ми суворо засуджуємо незаконні дії Росії, виступаємо за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і вітаємо ініціативу Києва зі створення міжнародної Кримської платформи", - підкреслив литовський лідер.

Гітанас Науседа закінчив свій виступ українською мовою в парламенті словами: "Слава Україні". Далі він продовжив говорити про російську агресію своєю рідною мовою та висловив підтримку Україні у зусиллях до політичного розв'язання конфлікту на Донбасі та наголосив, що "міцній Україні місце в міцній Європі".
Джерело: ТСН.ua

СБУ перевіряє Укрексімбанк на предмет фінансування тероризму – ЗМІ

середа, 27 жовтень 2021, 21:51

Служба безпеки перевіряє можливе фінансування тероризму Укрексімбанком. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відповідь Офісу генерального прокурора на відповідний запит редакції, зазначають Патріоти України. . Як зазначається, 19 жовтня п...

"Вкрадені гроші "Приватбанку" таки пройшли через компанію "95-го кварталу": Гонтарева про офшори Зеленського

середа, 27 жовтень 2021, 21:09

Документи, показані в рамках розслідування Pandora Papers, свідчать, що транзакції коштів "Приватбанку" пройшли через офшорну компанію "95-го кварталу". Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповіла ексглава НБУ Валерія Гонтарева, коментуючи офшорний сканд...