Звільнення Залужного посилить відповідальність Зеленського за будь-яку невдачу на фронті, - WSJ

Звільнення Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ перекладе відповідальність за те, що відбувається на полі бою насамперед не нового головкома Олександра Сирського, а на президента Володимира Зеленського. Про це пише The Wall Street Journal, передають Патріоти України.

Зеленський наголосив на необхідних термінових змінах для реформування армії. "За словами Зеленського, цей крок спрямований на перезавантаження військових зусиль країни, оскільки українські війська намагаються утримати лінію фронту проти Росії. Але заміна такої популярної фігури, як Залужний, на генерал-полковника Олександра Сирського, який вважається більш близьким до президента, тісніше пов'яже Зеленського з рішеннями на полі бою, що зробить його більш відповідальним за будь-яку невдачу", - пише видання.

Неоднозначно на таку зміни відреагувало і суспільство, оскільки Залужний користувався шаленою підтримкою. "Тертя зростали в міру того, як політичні імперативи все частіше вступали в протиріччя з реаліями війни. У той час як Зеленський намагався зберігати оптимізм, Залужний змалював більш похмуру картину перспектив України", - пише видання.

Тим часом, за словами Зеленського, призначення Сирського може сприяти налагодженню більш ефективних робочих відносин. "Багато з проблем, які він назвав, включаючи брак західної допомоги та людських ресурсів, не можуть бути вирішені головнокомандувачем. Але призначення Сирського може сприяти налагодженню більш ефективних робочих відносин", - зазначають у WSJ.

Попри це, про розчарування кажуть і самі військові, мовляв, зміна керівництва не змінить ситуацію, з якою вони стикаються на полі бою. "Що конкретно зміниться для мене від того, що у мене буде інший головнокомандувач? Абсолютно нічого, - сказав один із бійців. - "Я бачу, де ворог. Я знаю, що з ним робити".

Президент України Володимир Зеленський повністю перезавантажив військове керівництво Збройних сил України. Звільнивши 8 лютого 2024 року із посади головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та призначивши новим головкомом Олександра Сирського, відбулися також великі кадрові зміни у командуванні Сил оборони. Водночас експерти про ймовірні сценарії війни після приходу Сирського.

Сенатор-республіканець звинуватив Грузію у поставках чипів до РФ, у Тбілісі відреагували

четвер, 29 лютий 2024, 23:30

Грузія звернулася до Сполучених Штатів Америки щодо доказів постачання Росії чіпи в обхід санкцій. Відповідна заява на адресу країни пролунала на спеціальних слуханнях постійного підкомітету Сенату США з розслідувань при комітеті з внутрішньої безпеки....

"Про це не може бути й мови": Шольц вигадав нову причину, щоб не передавати ракети Taurus Україні

четвер, 29 лютий 2024, 23:16

Німеччина не готова передавати Україні далекобійні ракети Taurus, оскільки вони можуть використовуватися для ударів по Москві. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляють Патріоти України з посиланням на Tagesschau. «Крилата ракета з дальн...