Зашквар лейтенанта Баранова: Звільнений голова СБУ фігурує у справі ДБР щодо окупації території України, - ЗМІ

Друг дитинства Зеленського, за даними ЗМІ, вже давно втік з України

Колишній голова Служби безпеки України Іван Баканов фігурує у кримінальних провадженнях ДБР, інформують Патріоти України.

Як повідомляє NV з посиланням на джерело на Банковій, Баканова звинувачують у провалі роботи очолюваної ним спецслужби у передвоєнний і початковий період повномасштабного вторгнення.

Він проходить в деяких провадженнях Держбюро розслідувань, що стосуються окупації прикордонних територій країни.

Також йдеться про появу російських агентів в ключовій силовій структурі країни. Приміром, Олега Кулініча, який очолював одне з управлінь. "Війна оголила все, що відбувається в СБУ. І в ОП жахнулися від того, як керував Баканов. За багатьма напрямами – повний провал", – каже джерело.

Звільнення Івана Баканова

Баканов – друг дитинства президента Володимира Зеленського та в минулому його партнер за "Кварталом 95". Напередодні виборів президента очолював партію "Слуга народу" (грудень 2017 - травень 2019). Після обрання Зеленського президентом став першим заступником голови СБУ та головою управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (травень-серпень 2019). З 29 серпня 2019 року по 19 липня 2022 року керував СБУ, в цей час і до 4 серпня 2022 року був членом Ради нацбезпеки і оборони України.

Влітку 2022 року президент України підписав указ про відсторонення Баканова від виконання обов'язків керівника СБУ. Згодом Зеленський пояснював це рішення тим, що серед працівників відомства на окупованих територіях України була значна кількість зрадників.

З липня 2022 року по лютий 2023 року відомство очолював перший заступник голови СБУ Василь Малюк. Тепер Малюк є головою СБУ - його призначення підтримав парламент.

Джерело: НВ

"Багатопросторові операції": Генштаб ЗСУ повністю переграє Генштаб РФ, - Годжес (відео)

середа, 4 жовтень 2023, 18:55

Військове командування України виявилося на голову вищим за російське, оскільки РФ зосереджена на протидії українським сухопутним операціям в той час, коли Україна проводить так звані "багатопросторові операції". Про це заявив колишній командувач війсь...

"Не так просто, як показують у телевізорі": Учасники штурму розповіли, якою ціною звільняли Кліщіївку, та показали кадри реальних боїв

середа, 4 жовтень 2023, 18:53

Українські військові, учасники боїв за населений пункт Кліщіївка на Донеччині розповіли, якою ціною досягли звільнення селища. Бійці наголосили, що все було "не так просто, як показують у телевізорі". Про це йдеться в сюжеті "Радіо Свобода", в якому по...