Звільняти та відправляти у відпустку тепер будуть за новими правилами: Рада ухвалила важливий закон

Верховна Рада України ухвалила та відправила на підпис президенту законопроект, що вносить зміни у деякі закони щодо оптимізації трудових відносин, зокрема, щодо звільнення працівника, передають Патріоти України.

Так, документ, впроваджує додаткові підстави для звільнення. Це може бути у разі, якщо фізична особа-підприємець, у якої працювала людина, помирає або набуває статусу зниклої безвісти. Це ж стосується і самого найманого працівника.

Якщо людина, втікаючи від війни, не з’являється на роботі понад 4 місяці та не повідомляє про причини відсутності, її також можуть звільнити. Втратити роботу особа може й через те, що роботодавець не забезпечує умови праці через пошкодження майна чи засобів виробництва під час бойових дій.

Є в документі положення, що стосуються відпусток та їхньої оплати. Так, додаткову відпустку окремим категоріям громадян та постраждалим учасникам Революції Гідності оплачуватимуть за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники. А ось тривалість її скоротять з 14 до 7 календарних днів.

Після того, як закон набуде чинності, працівники вже не матимуть права перевести грошову компенсацію за невикористані ним дні щорічної відпустки на інше підприємство при зміні роботи.

За працівниками, які пішли в армію, не зберігатимуть у період військової служби щорічну основну відпустку. У випадку смерті працівника грошові компенсації за не використані ним дні щорічних відпусток, додаткової відпустки на дітей виплачуватимуть членам родини. Якщо сім'ї немає, такі кошти включать до спадщини.

Радіаційне ураження внаслідок аварії на ЗАЕС можуть отримати близько мільйона людей, і не лише в Україні, - експерт

п’ятниця, 12 серпень 2022, 15:30

У випадку спровокованої російськими терористами аварії на Запорізькій атомній енергостанції радіація забруднить територію площею 2 млн км кв. При цьому ураження різного ступеня отримають понад мільйон людей, і не лише в Україні. Про це розповіла голова...

Земля бетоном: ЗСУ ліквідували ватажка "ДНР" і засновника російської весни-2014 у Горловці Крикуленка

п’ятниця, 12 серпень 2022, 15:24

ЗСУ ліквідували ватажка "ДНР", який був засновником "російської весни-2014" у Горловці Донецької області Юрія Крикуленка. Про це повідомляє видання Gorlovka.ua, передають Патріоти України. За даними видання, українська артилерія високоточним ударом влу...