"Звичайно, ви - вільна країна, але...": Посол РФ пригрозив Боснії "червоною кнопкою" через членство в НАТО

У Російській Федерації знову натякнули на застосування ядерної зброї через прагнення Боснії й Герцеговини приєднатися до НАТО. Москва заявила, що залишає за собою право на "пропорційну відповідь", у разі рішення країни щодо вступу до військового Альянсу. Про це йдеться в заяві посла РФ в Сараєво Ігоря Калабухова з нагоди російського "Дня дипломатії", передають Патріоти України.

Він заявив, що як вільна країна Боснія та Герцеговина може прийняти будь-яке рішення щодо своєї зовнішньої політики. Водночас він натякнув, що країна повинна усвідомлювати можливу реакцію Москви у відповідь на приєднання до організації, яка хоче знищити Росію.

"Будемо реалістами - якщо умовний Брюссель або Вашингтон накажуть розгорнути ядерні системи з ракетами, націленими на Москву, то умовне Сараєво, увійшовши в організацію під їх керівництвом, буде змушене це зробити. Так що так, вибір вільний, але, будь ласка, не обмежуйте нас у праві на відповідь", - заявив він.

При цьому він пообіцяв, що Кремль не буде натискати на "червону кнопку", поки не переконається в "підлих планах" з боку Заходу та членів НАТО.

Вступ Боснії та Герцеговини до НАТО

Зазначимо, що посол Калабухов вже не вперше погрожує країні ядерною зброєю на тлі можливого вступу Боснії та Герцеговини в НАТО. Навесні 2022 року в інтерв'ю ЗМІ він також нагадав Сараєво про ядерну загрозу й заявив, що у Москви є плани проти НАТО.

Питання про вступ Боснії та Герцеговини в НАТО обговорюється з 2010 року. Наразі держава виконує План дій щодо членства в Альянсі. Також НАТО розмістив власний військовий штаб у Сараєво.

У 2020 році Альянс визнав три країни, які прагнуть до членства в організації: Україну, Грузію, а також Боснію та Герцеговину.

Утилізація "вагнерівців" в Малі: З'явився супутниковий знімок залишків Іл-76, котрий перевозив російських найманців

неділя, 1 жовтень 2023, 1:45

За кілька метрів від хвостової частини літака можна помітити обгорілий автомобіль. За словами журналістів, це бронемашина VP11 китайського виробництва. . У Мережі з'явилися супутникові знімки компанії Maxar із місця аварії транспортного літака Іл-7...

Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...