Звинуваченого у фінансуванні "ДНР" члена Вищого господарського суду звільнили з посади

У вівторок, 2 березня, Вища рада правосуддя звільнила Артура Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду України. Як повідомляється на сайті ВРП, причиною такого рішення стало вчинення Ємельяновим істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді, зазначають Патріоти України.

У 4 червня 2018 року друга дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що, перебуваючи на посадах голови Ради суддів господарських судів України та заступника голови Вищого господарського суду України, суддя Ємельянов, використовуючи своє службове становище, здійснив неправомірний вплив на безсторонність суддів Господарського суду міста Києва, а також шляхом спонукання та тиску здійснив втручання у процес здійснення судочинства суддею Господарського суду Києва у справах, що перебували у її провадженні в період до 2014 року, у яких, як він зазначав, вбачається "державне питання".

"Дії судді Ємельянова у період із 2013 року по 2014 рік включно свідчать про його втручання у процес здійснення судочинства суддею Господарського суду міста Києва, вирішення конкретних судових справ, перешкоджання здійсненню судами правосуддя на визначених законом засадах, тиск на суддів шляхом спонукання, погроз, шантажу та іншого протиправного впливу", – йдеться в повідомленні.

За інформацією Служби безпеки України, Ємельянов через довірених та підставних осіб, зокрема, купував комерційну нерухомість на окупованій території Донецької області.

Підконтрольні судді комерційні структури регулярно сплачували податки окупантам. В одному з його приміщень розташовувався підрозділ "центробанку ДНР".

У 2018 році правоохоронці провели обшуки вдома та в офісах Ємельянова та інших фігурантів справи. У них вилучили документи та носії інформації, що можуть свідчити про причетність зловмисників до фінансування тероризму.

Окрім того, у фігурантів вилучили понад 200 тисяч доларів, більше 11 тисяч євро та понад 230 тисяч гривень. За однією з адрес фігурантів справи оперативники спецслужби виявили й самого суддю.

Хіти тижня. "Зброя почищена. Місця пристріляні. Метрів зі 150-ти вб'ю": Кравчук обіцяє відстрілювати росіян до останнього, захищаючи власну домівку, в разі повномасштабного вторгнення (відео)

понеділок, 12 квітень 2021, 2:00

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) і перший президент Леонід Кравчук заявив, що готовий вести оборонні бої на території свого будинку в разі повномасштабного вторгнення армії РФ. . Про це Кравчук розповів в ефірі телекан...

Резонанс тижня. На Донбасі три дні тому за загадкових обставин зник боєць 10-ї бригади: Сьогодні тіло загиблого повернули окупанти

понеділок, 12 квітень 2021, 1:00

У вівторок, 6 квітня, з тимчасово окупованої території Донбасу повернули тіло військовослужбовця 10-ї гірсько-штурмової бригади, який зник безвісти минулого тижня. У командуванні бригади повідомили, що зникнення військовослужбовця виявили ввечері у суб...