Звинувачували ЗСУ в обстрілах Маріуполя: На Полтавщині затримали чергових любителів "русского мира"

У Полтавській області повідомили про підозру чотирьом місцевим жителям, які виправдовували дії окупантів і заперечували збройну агресію Росії проти України. Одна підозрювана розповсюджувала фейки про те, що Маріуполь зруйнували нібито Збройні сили України. Про це 25 листопада повідомило у Facebook обласне Управління СБУ, передають Патріоти України.

Вищезгадана фігурантка розслідування поширювала брехню в забороненій в Україні соціальній мережі "Одноклассники". Вона писала, що бомбардування й обстріли Маріупольського драматичного театру нібито було здійснені українськими військовими. Мовляв, захисники країни утримували у будівлі цивільних "як заручників".

Друга підозрювана публікувала в тій же соцмережі російські пропагандистські наративи і називала українські сили оборони "каральними військами", звинувачуючи їх у злочинах проти Донбасу.

Третя жителька Полтавщини схвалювала війну проти України. В інтернеті вона закликала "відправити полонених нацистів, які не будуть розстріляні, на роботи з відновлення Донбасу та провести для них уроки російської мови й антифашизму".

Четвертий підозрюваний ділився антиукраїнським контентом із своїми знайомими через месенджер. Чоловік просував ворожі наративи релігійного характеру та називав убивства українців "очищенням Русі від диявола".

Усім чотирьом особам уже повідомлено про підозру за ч.2 ст.436-2 КК ("Виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників").

Фігурантам загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий термін, із конфіскацією майна або без такої. Матеріали щодо однії особи вже направлені до суду. Служба безпеки України додала, що системно виявляє прихильників "русського міра" та документує їхню протиправну діяльність

Арахамія озвучив один з найрезонансніших пунктів реформ Федорова щодо мобілізації: 2 млн ухилянтів знімуть із розшуку

середа, 8 квітень 2026, 7:27

За словами лідера "Слуг", розробка змін до законодавства вже перебуває на завершальному етапі. Найближчим часом реформу планують представити у Верховній Раді, а також презентувати суспільству. . Арахамія зазначив, що над концепцією активно працює міні...

На концерт Кобзона повертається аншлаг, у росіян також висока утилізація техніки та артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 8 квітня

середа, 8 квітень 2026, 6:59

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 08.04.26 орієнтовно склали: