Звинуватив у расизмі: Трамп заморозив усю допомогу ПАР

Президент США Дональд Трамп 7 лютого підписав указ про припинення будь-якої допомоги США Південній Африці та наказав своїй адміністрації розробити план розселення білих африканерів як біженців, посилаючись на те, що він назвав «спонсорованою урядом дискримінацією за расовою ознакою» проти них, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Washington Post.

У указі Трампа уряд Південної Африки звинувачується в конфіскації «сільськогосподарської власності етнічних меншин африканерів без компенсації» та проведенні «незліченної кількості державних політик, спрямованих на ліквідацію рівних можливостей» у працевлаштуванні, освіті та бізнесі. Також у наказі стверджується, що південноафриканські лідери «зайняли агресивну позицію щодо Сполучених Штатів та їхніх союзників». Це пов’язується з рішенням країни звинуватити Ізраїль у геноциді в Міжнародному суді та поглибленням її зв’язків з Іраном.

«Сполучені Штати не можуть підтримувати вчинення урядом Південної Африки порушень прав у своїй країні або його підрив зовнішньої політики Сполучених Штатів, що створює загрози національній безпеці нашій країні, нашим союзникам, нашим африканським партнерам і нашим інтересам», — наводить видання цитату з указу президента США.

WP пояснює, що, імовірно, предметом критики Трампа є нещодавно прийнятий закон, який у рідкісних випадках дозволяє експропріацію землі без компенсації. Південноафриканські чиновники заявляли, що така політика є частиною зусиль щодо усунення диспропорцій, спричинених апартеїдом, через який чорним південноафриканцям десятиліттями забороняли володіти землею.

Видання нагадує, що, за даними аудиту 2017 року, білі південноафриканці, які складають близько 8 відсотків населення, володіли приблизно трьома чвертями сільськогосподарських угідь країни, тоді як чорношкірі південноафриканці, які складають 80 відсотків населення, володіли лише 4 відсотками.

Тоді як чиновники ПАР намагаються представити земельну реформу як засіб для усунення цього дисбалансу, білі землевласники заявляють, що їхні права власності зазнали нападу. Саме їх пощицію і підтримав Трамп. «Південна Африка конфіскує землю та ДУЖЕ ПОГАНО поводиться з певними класами людей», — заявив президент США у своїй соцмережі Truth Social цього тижня.

3 лютого президент Південноафриканської Республіки Сиріл Рамафоса в дописі на своїй сторінці у соцмережі X заперечив характеристику закону Трампом, заявивши, що цей захід є «не інструментом конфіскації, а передбаченим конституцією правовим процесом». Через три дні, коментуючи позицію Трампа під час звернення до народу Рамафоса заявив: «Над нами не будуть знущатися».

Згідно з указом Трампа, всі американські відомства посинні негайно припинити іноземну допомогу Південній Африці, включаючи допомогу в розвитку та програми охорони здоров’я.

Видання нагадує, що у 2023 році США надали країні майже 440 мільйонів доларів допомоги, причому більша частина коштів була спрямована на лікування ВІЛ/СНІДу через програму PEPFAR, що забезпечує мільйони людей життєво необхідними ліками. Очікується, що раптове заморожування допомоги матиме серйозні наслідки для програм охорони здоров’я.

WP зазначає, що мільярдер Ілон Маск, який є близьким радником Трампа, народився в Південній Африці і протягом останніх років звинувачував південноафриканський уряд у антибілому расизмі, а у 2023 році стверджував, що деякі чорношкірі ліві політики країни «відкрито наполягали на геноциді білих». 3 лютого Маск запитав Рамафосу на X: «Чому у вас відверто расистські закони про власність?»

Після цього офіс президента ПАР повідомив, що Рамафоса провів з Маском телефонну розмову щодо «проблем дезінформації та спотворень щодо Південної Африки». Прес-секретар Рамафоси Вінсент Магвенія також публічно відповів Маску, написавши: «Брате мій, ти маєш знати, що через руйнівну спадщину століть репресивного та жорстокого колоніалізму та апартеїду наша конституція передбачає усунення бід минулого».

Південна Африка ще офіційно не відповіла на останні дії Трампа. Міністр мінеральних ресурсів ПАР Гведе Манташе припустив, що країна може використати для цього експорт корисних копалин, які включають золото, платину та марганець. «Якщо вони не дають нам грошей, давайте не дамо їм корисні копалини. Ми не просто жебраки», — сказав він цього тижня на конференції в Кейптауні.

Оце так! Дві третини світу під контролем чоловіків... старше 70 років, - Bild

субота, 8 лютий 2025, 23:25

По всьому світу політична влада дедалі більше зосереджується в руках літніх чоловіків: США, Росія, Китай, Індія, Іран... З близько 8 мільярдів людей на Землі, 5,4 мільярда, тобто 67,5%, знаходяться під владою чоловіків старше 70 років. Про це повідомля...

Звинуватив у расизмі: Трамп заморозив усю допомогу ПАР

субота, 8 лютий 2025, 21:09

Президент США Дональд Трамп 7 лютого підписав указ про припинення будь-якої допомоги США Південній Африці та наказав своїй адміністрації розробити план розселення білих африканерів як біженців, посилаючись на те, що він назвав «спонсорованою урядом дис...