10 представників тваринного світу, які залишаються вірними своїй парі усе життя

Зберігати вірність своєму обранцеві протягом усього життя — це не тільки доля людей. У тваринному світі є чимало прикладів моногамії, коли пара нерозлучна з року в рік. Вони разом піклуються про потомство, переживають спеку і холоди. Розповімо про деякі з них.

Лебідь

Мабуть, це найяскравіший приклад створення пари на все життя у світі птахів. Своїх дитинчат вони вирощують і опікують разом протягом двох років. Лебеді можуть змінити партнера лише у тому разі, якщо один з них гине. Але буває і більш сумний фінал такої любові: живий партнер незабаром вмирає від смутку і туги. Така особливість породила широко відомий вислів про лебедину вірність, а прекрасні і граціозні птахи є героями казок, легенд, пісень.

Вовк

Попри грізний і суворий вигляд, в парі ці хижаки являють собою приклад вічної ніжності і вірності. Вони ведуть типове сімейне життя, коли самець спочатку доглядає і заграє з самкою, потім разом шукають місце для виведення потомства. Турбота про потомство — справа обох батьків, а то і всієї зграї. Пара буде триматися разом стільки, скільки відпущено їм природою. Або поки не втрутиться людина.

Пінгвін

Про своє кохання і бажання створити пару самець заявляє за допомогою найкрасивішого камінчика, який тільки знайде на узбережжі. Якщо його подарунок прийнятий, то можна облаштовувати загальну територію для висиджування яєць і виведення потомства. Так само дружньо вони ростять своїх пташенят, змінюючи один одного на цьому важливому посту.

Папуги-нерозлучники

Назва цих пернатих вже говорить багато про що. Вони разом будують свої гнізда, приносячи звідусіль будь-який відповідний матеріал: травинки, гілочки, кору дерев. Навіть після того, як пташенята трохи підросли і можуть самі добувати їжу, батьки продовжують піклуватися про них і підгодовувати. При цьому самка і самець не скупляться на ніжні почуття один до одного, тісно притулившись на гілочці.

Морські Коники

Ці голкоподібні риби відрізняються тим, що за виведення потомства в парі відповідає самець. А ікринки йому підкидає самка під час шлюбного танцю, притискаючись то одним боком, то іншим. Ось такий поділ праці.

Сипуха

Ці хижі птахи подають відмінний приклад для наслідування в плані облаштування сімейного гніздечка. Спочатку самець знаходить підходяще місце, облаштовує його і лише потім починає шукати самку, літаючи навколо дупла і видаючи хрипкі звуки. Яка "панночка" відповість вереском на це запрошення, з тієї і буде виводити потомство. Самка сяде на яйця, а партнер повинен приносити їй їжу. Повна ідилія!

Альбатрос

Під час шлюбного періоду найбільші з літаючих птахів не віддаляються далеко від місця проживання, хоча цілком могли б. На залицяння і створення пари в них йде кілька років, але зате потім вони не розлучаються. Разом висиджують яйця, годують пташенят, виховують і відправляють в перший політ. На це йде майже рік.

Кит

Попри стадний інстинкт цих найбільших тварин на землі, в більшості своїй вони моногамні. Створені пари разом переживають вагітність, яка може тривати до півтора року, потім дружно спливають в теплі води для народження потомства. Сильно розвинений материнський інстинкт робить самку грозою для всіх, хто збереться наблизитися до її єдиного дитинчати. А для нього вона гарант безпеки і джерело смачного жирного молока на рік, як мінімум.

Бобер

Завдяки своєму шикарному хутру, ці великі гризуни не бояться холоду і свої шлюбні ігри влаштовують під льодом. У парі домінує самка, але знайдеться робота і для самця. Адже піклуватися треба не тільки про нове покоління, а й доглядати за підрослим молодняком минулих років. Так і живуть дружною сімейкою в хатці на березі водойми.

Дворогі калао

Красуні з сімейства птахів-носорогів демонструють приклад жертовності заради свого потомства. Вибравши відповідне дупло, самка калао замуровує себе в ньому на період висиджування яєць і годування пташенят. Самець відповідає за забезпечення всім необхідним. Спочатку він приносить будматеріал для того, щоб закрити вхід в гніздо. Потім через вузький отвір подає їжу для годуючої матері. Пізніше порції збільшуються, бо до самки приєднуються підростаючі пташенята. Не дивно, що до того часу, як самка з дітьми вибирається з ув'язнення, самець виглядає значно схудлим. Зате вся сім'я тепер разом.

Мудра природа через ці та інші моногамні пари тварин, птахів вчить нас вірності і ніжності, як треба будувати відносини і піклуватися про потомство. Мистецтво любові — це не просто на гілочці сидіти. Треба працювати для свого партнера, отримуючи натомість таку ж порцію уваги.

Новий козир в грі за прихілтність найвпливовішої людини світу: Науковці з Тернопільщини знайшли історичний зв'язок між родиною Трампа і Україною

середа, 22 січень 2025, 18:20

Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...

Яку мову українці вважають рідною та якими розмовляють вдома і роботі - результати опитування

середа, 22 січень 2025, 17:58

У 2024 році українську мову рідною назвали 78% опитаних. У 2017 році таких було 68%, у 2015 році ˗ 60%, у 2006 році ˗ 52%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Центру Разумкова, яке було презентоване в День Соборності 22 січня,...