10 тисяч гривень за 10 копійок: В Україні за кругленьку суму продають незвичайну монетку (фото)

В Україні продають незвичайну монету номіналом в 10 копійок. Її ціна вже досягла 10 тисяч гривень і може лише збільшитися, адже ставки продовжують зростати, зазначають Патріоти України.

Свою монетку продавець з Харкова виклав на аукціон, всього за кілька годин нумізмати підняли ставки і не припиняють боротися за ці 10 копійок. Вся особливість лота в тому, що це монетка - "англійський чекан".

Що таке "англійський чекан"

Нумізмати особливо цінують монети номіналом в 10, 25 і 50 копійок, які були викарбувані в 1992 році. Деякі з таких монеток відрізняються від інших так званим "втиснутим" тризубом на "опуклому" щиті. Такий шлюб обумовлений "англійським чеканом" - помилкою, яку допустили під час створення ескізу монет. Створюючи ескіз, автори затемнили загальний фон монети і випадково зробили темним сам тризуб, через це при карбуванні монета отримувала незвичайний малюнок.

Цей ескіз був переданий в Нацбанк, після чого художники помітили помилку і передали вже відредагований ескіз. У 1992 році інструменти для карбування монет проводилися в Англії, куди Нацбанк направив ескіз, але замість виправленнго варіанту він випадково взяв бракований.

Незабаром працівники Луганського верстатобудівного заводу отримали інструмент і зрозуміли, що їм доведеться карбувати монети з браком, адже часу на виправлення помилок не було. За легендою, на заводі зробили небагато таких монет і вони не повинні були потрапити в ужиток, їх планували утилізувати. Однак досі на аукціонах зустрічаються монети "англійського карбування". Нумізмати полюють на такі екземпляри, оскільки їх важко знайти.

Свою монету продавець з Харкова планує продати вже 20 листопада, саме в цей день закінчується аукціон. Власник 10 копійок зазначив, що на ній залишилися сліди перебування в побуті, чим ще раз підтвердив легенду про те, що по-справжньому цінні монети можуть бути в будь-якій кишені або гаманці.

Батюшка виявився... комуністом: На Закарпатті священник УПЦ МП постане перед судом (фото)

четвер, 28 вересень 2023, 22:54

На Закарпатті священник УПЦ Московського патріархату постане перед судом за те, що пропагував комуністичні та ідеї тоталітарного режиму, а також підтримував армію Росії. Про це повідомила пресслужба обласної поліції Закарпаття, передають Патріоти Украї...

Пропозиції щодо реформування грального бізнесу: чи потрібна галузі цифровізація

четвер, 28 вересень 2023, 21:50

Пропозиції Мінцифри з реформування гральної сфери: усунення КРАІЛ, автоматизація ліцензування та стягування податків. Відмінність легальних казино, реакція представників КРАІЛ. До Верховної Ради надійшов на розгляд підготовлений Мінцифрою законопроєкт ...