День пам'яті святителя Михаїла Київського митрополита з часів Київської Русі відзначається 13 жовтня (30 вересня — дата за старим стилем). Покладені в Успенському соборі Київо-Печерської лаври мощі святого Михаїла були благословенням Києва. 3 жовтня 1941 року собор було підірвано, й безцінний скарб відтоді втрачений, зазначають Патріоти України.
Святителя Михаїла наші богослужбові книги споминають, як "Святителя Михаїла, першого митрополита Київського". Незважаючи на цю першість, історичних відомостей про нього дуже мало. Никонівський літопис говорить про те, що в 991 р. митрополит Михаїл був у Ростові з чотирма єпископами. Це дало підставу історикам віднести митрополита Михаїла до часу масового прийняття киянами Православ’я в 988 р., що інакше називають Хрещенням Русі-України, яке відбулося за часів св. князя Володимира Великого. У храмах та книжках можна навіть побачити репродуктивне зображення подій Хрещення Русі-України, де поруч із святим великим князем Володимиром Великим стоїть сивий архієрей, під яким завжди розуміють саме митрополита Михаїла.
Спираючись на ці свідчення, вищезазначені історики описують, що св. Михаїл був родом з Сирії, і висвячений на Митрополита у Константинополі св. Патріархом Миколаєм Хризовергом (983 – 996) та прибув до Києва з декількома єпископами (називається від 4 до 6). Незабаром Першоієрарх благословив князя Володимира побудувати Десятинну церкву, а на місці майбутнього Михайлівського Золотоверхого монастиря побудував церкву Архангела Михаїла для грецьких ченців, які прибули разом із ним.
Традиції та обряди
За старовинною традицією в народі свято присвячене зміні старої соломи в будинку на свіжу.
Молоді господині замінюють солом'яну набивку в подушках і матрацах. Старе набивання обов'язково спалюється. Вважається, що це допомагає захистити господарів від псування і пристріту. Чоловіки змінюють солом'яні підстилки в будинку і на ґанку.
Крім гігієни, цьому є і народне пояснення. За повір'ям, щастя покине той будинок, в якому на Михайла залишиться стара солома. Знаючі люди вміють визначити стан здоров'я людини за старою постільною соломою.
Наші предки дуже шанобливо ставилися до соломи, справедливо вважаючи, що вона вбирає в себе силу сонця і землі.
Існує також спеціальний обряд купання малих дітей на порозі будинку на Михайла Солом'яного. Це допомагає вберегти їх від хвороб взимку.
Прикмети
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...