​130 років тому народився творець аграрної науки України: Всі знають розстріляного НКВС генія по знаменитому сорту яблук

Постать видатного українського ученого-садівника, помолога та організатора вітчизняної садівничої науки професора Володимира Симиренка – одна з найбільш яскравих та найбільш трагічних в історії світової науки ХХ століття, зазначають в Національній академії аграрних наук України, зазначають Патріоти України.

Без перебільшення, Володимир Симиренко – творець аграрної науки в Україні. Головна справа його життя розпочалася у рідному Млієві, коли на основі колишнього маєтку Симиренків в 1920 року було засновано Садово-городню дослідну станцію та Центральний державний плодовий розплідник України. Симиренко був призначений першим директором цих установ.

Наукові праці вчених із Млієва цінувались на світовому рівні. Це були чи не найкращі досілдження та наукові журнали і вісники в Європі. Саме праці Володимира Симиренка заклали фундамент наукового, виробничого та промислового вирощування плодових та ягідних культур.

Симиренко створив та опублікував «Помологічну книгу України», великий період життя віддав педагогічній роботі у вишах, виховав сотні фахівців. Але в результаті конфлікту з Радянською владою, Володимира Левковича арештували арештовували тричі. В ніч з 17 на 18 вересня 1938 Володимира Симиренка розстріляли року під Курськом.

Під репресії підпала і наукова діяльніть вченого. Сорт яблук названий в честь нього «Ренет Симиренка», став «Зеленкою Вуда». Та вже в незалежній Україні вклад Володимира Левковича у формування аграрної науки був гідно відзначений і владою і науковою спільнотою.

Олександр Усик прийшов на прощальний молебен УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі

середа, 29 березень 2023, 14:43

Боксера Олександра Усика помітили на богослужінні у Києво-Печерській Лаврі. Від коментарів затятий прихильник УПЦ МП відмовився, сказавши, що «прийшов молитися, а не коментувати». . До слова, спортсмен вірить: церкву Московського патріархату можна очи...

Веніславський розповів, як зміниться закон про мобілізацію

середа, 29 березень 2023, 14:36

У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки працюють над удосконаленням процедури проведення мобілізації в Україні. Про це повідомив член комітету, представник президента у парламенті Федір Веніславський. "За результата...