15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом.

Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом, передають Патріоти України.

До християнства наші предки в цей день святкували зустріч Зими з Літом. Справа в тому, що в давні часи осінь і весну вважали проміжним етапом, а ось головними сезонами були Літо і Зима. Вважалося, що в цей день зимові холоди вже відступають і дають дорогу теплу. За повір'ями, це єдиний день зими, коли можна почути грім та побачити блискавку.

Свято Стрітення виникло в церкві Єрусалиму і з'явився в її богослужбовому календарі в IV столітті. Спочатку воно сприймалося не як самостійне свято, а як день, що завершує 40-денний цикл після свята Богоявлення.

Стрітення належить до Господніх свят, присвячених безпосередньо Христу, але за своїм богослужбовим змістом воно виключно близьке до свят Богородичних. І в давнину, в своєму виникненні, розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.

Згідно з традицією і Законом Мойсея, на 40-й день після пологів жінка могла вперше відвідати храм, таким чином отримавши "очищення". Якщо ж жінка народила первістка, і він чоловічої статі, належало також здійснити ритуальне жертвоприношення - ягняти або, якщо родина не могла собі його дозволити, пару голубів. Саме на 40-й день після народження Христа Марія принесла його до церкви, де їх зустрів Симеон Богоприємець.

Стрітення символізує собою зустріч Старого і Нового Завітів. Єпископ Феофан Затворник писав: "В особі Симеона весь Старий Завіт, непокутуване людство, зі світом відходить у вічність, поступаючись місцем християнству ...".

В цей день є свої заборони, яких віруючим людям варто дотримуватися. На Стрітення Господнє не можна:

- лаятися, сваритися;
- робити прибирання;
- вишивати;
- прати;
- працювати в городі;
- митися.

Заборона, який стосується купання, відноситься тільки до лазні. Купатися в лазні в великі свята заборонялося тому, що для цього потрібно спочатку гарненько попрацювати: наколоти дров, наносити води, стежити за грубкою протягом декількох годин. Тому люди, які приймають душ, можуть спокійно це робити і не боятися, що порушують заборону.

В далеку дорогу на Стрітення відправлятися не варто. Наші предки вірили, що через мінливу погоду в свято в дорозі можуть бути серйозні неприємності, тому намагалися далеко від будинку не їхати. Існує прислів'я: "На Стрітення вирушиш в дорогу - скоро додому не повернешся".

Винятком заборони на будь-яку роботу є робота, яку потрібно виконати на благо інших людей. Якщо 15 лютого вдається відкласти всі справи, потрібно відвідати церкву, адже в храмі на честь свята відбувається особливе урочисте богослужіння, а також служиться молебень. Не варто ігнорувати цю традицію, якщо є можливість дотримуватися її у велике свято.

Була людиною з великим серцем: Пішла з життя мама Кузьми Скрябіна

субота, 23 вересень 2023, 20:44

Сьогодні, 23 вересня, у Брюховичах Львівської області з життя пішла мама Кузьми Скрябіна – Ольга Кузьменко. Їй було 76 років. Про це повідомили у Благодійному фонді імені Кузьми Скрябіна. Інформацію "Сніданку з 1+1" підтвердили рідні, передають Патріот...

У Польщі священники у храмі влаштували оргію

субота, 23 вересень 2023, 20:14

У Польщі стався гучний секс-скандал через священників та чоловіка-повію, якого ті запросили на свою "гулянку". Коли секс-працівник знепритомнів, духовенство не пропускало до нього медиків, через що втрутилась поліція. Про це пише польське видання Gazet...