16-та річниця трагедії в Беслані: Нажахані діти тікали, а дорослі виносили тіла (фото, відео)

Теракт у Беслані, один з найстрашніших в історії Росії, стався 16 років тому. Так 1 вересня 2004 року терористи захопили середню школу №1 під час святкової лінійки. А 3 вересня влада почала штурм будівлі. У результаті загинули 334 людини, 186 з них - діти, передають Патріоти України.

Група терористів, що під'їхали на двох автомобілях – "ГАЗ-66" і "ВАЗ-2107" – стріляючи в повітря, загнала до будівлы школи понад 1100 осіб – дітей, їхніх батьків та родичів, а також співробітників школи.

Протягом трьох днів їх тримали без води, їжі та ліків у замінованому спортзалі школи. Крім того, заручникам було наказано говорити тільки російською мовою, і невиконання наказу жорстоко обмежувалося. Так, батько двох дітей, Руслан Бетрозов, який спробував заспокоїти переляканих заручників осетинською мовою, був застрелений для загального залякування.

Ще один заручник, Вадим Боллоєв, був важко поранений пострілом за відмову стати на коліна і пізніше помер. Якщо заручники плакали або шуміли, терористи стріляли в стелю або, незалежно від віку і статі, вихоплювали людину з натовпу, погрожуючи розстрілом.

В очікуванні будь-якої інформації мешканці Беслана зібралися біля Будинку культури, сподіваючись, що до них вийде президент республіки Олександр Дзасохов. Але він так і не вийшов.

Тільки ввечері 2 вересня до людей вийшов секретар Ради громадської безпеки Північної Осетії Урузмага Огоев і зачитав список з 11 жінок з грудними дітьми (всього 26 осіб), яких вдалося вивести зі школи екс-президенту Інгушетії Руслану Аушеву, який приїхав до Беслана.

Перші вимоги терористів озвучила заручниця Лариса Мамітова, яку випустили зі школи в перший день. У записці, переданій з нею, терористи вимагали переговорів з президентом Інгушетії Муратом Зязіковим, Олександром Дзасохова і генерал-полковником Володимиром Рушайло. Також серед вимог бойовиків були виведення військ з Чечні і визнання незалежності республіки.

З терористами намагалися організувати переговори з використанням гучномовного зв'язку, без затребуваних ними осіб. Було залучено муфтія Північної Осетії Руслана Валгасова, але у відповідь на його спробу встановити контакт бойовики відкрили стрілянину.

О 13:05 3 вересня в спортзалі захопленої школи прогриміли два потужні вибухи з інтервалом приблизно в півхвилини, одразу після яких терористи відкрили вогонь по рятувальниках.

Через кілька хвилин заручники стали вистрибувати через вікна і вибігати через вхідні двері у двір школи, терористи відкрили по ним вогонь. Тих, хто залишився в живих бойовики стали переганяти зі спортзалу до актового залу і їдальны; багатьох, хто не міг самостійно пересуватися, добивали за допомогою автоматів і гранат.

У той же час спецназ ФСБ почав штурм. У хаотичної перестрілці, в тому числі за участю цивільних осіб, які користувалися особистою зброєю, було вбито 27 терористів. Єдиного взятого живим бойовика, Нурпаши Кулаєва, було заарештовано і згодом засуджено до довічного ув'язнення.

За офіційними даними, внаслідок теракту загинули 314 осіб з числа заручників, з них – 186 дітей (включаючи рятувальників, загинули 333 людини). Ще не менше 783 людини отримали поранення різного ступеня тяжкості. Діти, що врятувалися, були в тяжкому психічному і фізичному стані.

Резонанс тижня. "Це дуже велика втрата": Помер заслужений артист України, у мережі хвиля скорботи

вівторок, 24 листопад 2020, 0:10

У четвер, 19 листопада, у віці 70 років помер Заслужений артист України Анатолій Мацак, передають Патріоти України. Як повідомили в Закарпатському академічному музично-драматичному театрі, він був неймовірної душі людина, а також люблячим чоловіком, ба...

У росіянина з носа витягли монету, яку він там "забув" ... пів століття тому

вівторок, 24 листопад 2020, 0:05

Всі ці роки проблеми з диханням у пацієнта лікарі списували на викривлену носову перегородку. Росіянин з міста Зеленограда в Підмосков'ї встановив своєрідний рекорд: чоловік прожив більше 50 років з монетою в носі. Тільки в похилому віці, коли вже біль...