17-річний український вундеркінд Ілля Ковтун сенсаційно завоював дорослу медаль чемпіонату Європи (відео)

Шестиразовий чемпіон Європи серед юніорів, 17-річний українець Ілля Ковтун став справжньою сенсацією дорослої європейської першості зі спортивної гімнастики в Базелі (Швейцарія), зазначають Патріоти України.

Фінішувавши в кваліфікації багатоборства на 11-й позиції, в фіналі за участю 24 спортсменів дебютант дорослого чемпіонату Європи значно поліпшив свій результат і в підсумку став бронзовим призером (84,864 бала), вирвавши медаль у турка Ахмета Ондера в останній з шести дисциплін.

У сумі багатоборства Ілля поступився лише двом росіянам. «Золото» завоював триразовий чемпіон світу Нікіта Нагорний (88,032 бала), «срібло» дісталося призеру Олімпійських ігор в Ріо Давіду Бєлявскому (85,864).

Ілля Ковтун став одним з наймолодших в історії призерів чемпіоноатов Європи зі спортивної гімнастики у багатоборстві

Зазначимо, що уродженець Черкас Ілля Ковтун у 17 років 8 місяців і 13 днів увійшов до історії чемпіонатів Європи зі спортивної гімнастики як другий наймолодший призер в багатоборстві (радянський гімнаст Дмитро Бєлозєрчев здобув «золото» Євро-1983 в 16 років 5 місяців і 7 днів).

Більш того, раніше медалі європейської першості в багатоборстві Україні приносили лише чотири гімнасти — Ігор Коробчинський («срібло» в 1994-му), Олександр Береш («золото» в 2000-му), Микола Куксенков («бронза» в 2011-му) і Олег Верняєв («бронза» в 2013-му, а також «золото» в 2015-му і 2017-му).

До речі, два тижні тому Ковтун став у Кропивницькому чотириразовим чемпіоном України, перемігши у багатоборстві, а також у вільних вправах, на коні і на паралельних брусах (в активі Іллі також «бронза» в опорному стрибку).

Додамо, що гідно виступив у Базелі ще один 17-річний українець Володимир Костюк, який з 21-го місця в кваліфікації зумів піднятися на сьому позицію у фіналі (81 532 бали).

На європейській першості в Швейцарії, яке з різних причин пропускають лідери збірної Олег Верняєв та Петро Пахнюк, у двох українських гімнастів є ще шанси на медалі. Ілля Ковтун та Ігор Радивилов виступлять у чотирьох фіналах на окремих снарядах (Ілля — на коні і на брусах, а Ігор — на кільцях і в опорному стрибку).

Безкоштовний сир та мишоловка: "Гроші до зарплати" заганяють українців у боргові ями. - Тричі подумати, перш ніж діяти. Подробиці

неділя, 24 жовтень 2021, 8:40

Швидкі мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю навіть після того, як НБУ змусив кредиторів показувати реальні процентні річні ставки та бути чесними у рекламі. З'ясувалося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28 671% р...

Серце крається... Волонтерка шість років шукала бійця, мамин оберіг якого зберігала поранення героя під Дебальцевим: Знайшла...

неділя, 24 жовтень 2021, 7:25

Носовичок з хрестиком - все що могла дати мати, аби захистити своє дитя, котре закрило собою Україну... Обох тепер втішає Господь... Волонтерка з Бахмута шукає власників оберегів та речей, які українські воїни загубили під час поранень і боїв. Вона роз...