18 грудня православні вшановують пам'ять преподобного Савви Освяченого (439 - 532 роки життя), який прославився створенням богослужбового і монастирського Єрусалимського статуту, а також заснував декілька монастирів і лавр. У народі свято називають Саввин день, який має свої традиції і суворі заборони, передають Патріоти України.
Сава народився в Каппадокії в благочестивій християнській родині, і вже з восьми років жив у монастирі святої Флавианы. Хлопчик швидко оволодів наукою грамоти і вивчив Святе Письмо. У 17-річному віці він постригся в ченці і через деякий час слава про благочестивом Саві широко розійшлася по регіону. За церковними переказами, він молився і творив чудеса.
Сава подорожував, був відлюдником, і біля печери, в якій він жив, незабаром утворилася громада і був побудований храм, який згодом назвали Велкою лаврою преподобного Сави Освяченого.
Святий склав перше правило чернечого богослужбового статуту (Єрусалимський Типікон). Він був введений в обителях всієї Палестини, звідки поширився по всьому Православному Сході, а на українських землях у широкому вжитку з'явився з часу митрополита Київського Кипріана.
Згідно народними традиціям, в Саввин день відкладалися усі домашні роботи, так що господині 18 грудня не працювали.
Сувора заборона стосувалася миття голови вагітним - це вважалося поганою прикметою і обіцяло хвороби і біди порушниці правила.
Ще одне табу відносилося до власників коней - їм не можна сваритися в цей день, інакше з твариною могло статися нещастя.
На Саву тривав пост, і головними стравами на столі були пироги, борщ, яблука і капуста.
Щоб закликати удачу та достаток, під подушку клали монети - ця традиція схожа з подарунками на велике релігійне свято День святого Миколая Чудотворця, який зазначається на наступний день 19 грудня.
Іменини в цей день святкують – Захар, Геннадій, Ілля, Сергій.
На Великдень всі українці фарбують курячі яйця. Однак існує і навіть вирощується в Україні така порода курей, чиї яйця можна взагалі не фарбувати, адже вони одразу виходять кольорові, передають Патріоти України. Директор компанії "Європтахи" Олег Холяв...
Якщо військовозобов’язаний громадянин самостійно створив електронне направлення на військово-лікарську комісію, але не прийшов на ВЛК, він не нестиме відповідальності за неявку. Але ТЦК все ж може відреагувати на такий вчинок громадянина. Про це на пор...