19 - початок 20 ст. стали тріумфом українського образотворчого мистецтва: Картини наших митців, котрі продали на Sotheby's за шалені гроші

Картини українських митців продали на Sotheby's за мільйони. А ви навіть не бачили ці шедеври

Картини українських художників популярні у всьому світі. Про це зокрема свідчить попит на роботи наших митців на відомих арт-аукціонах. Наприклад, Sotheby's, який є одним з найстаріших аукціонних домів світу, зазначають Патріоти України. Добірку шедеврів і розповідь про їх митців зробили в РБК-Україна

Роботи знаменитих українців, серед яких Іван Айвазовський, Мане-Кац, Микола Пимоненко, Іван Похитонов, Ілля Рєпін, продавали на Sotheby's за великі кошти. І ми зібрали найяскравіші і найдорожчі лоти, що пішли "з молотка", але про які багато хто з нас навіть не чув.

Як саме виглядає топ українських картин всіх часів на Sotheby's - дивіться у матеріалі Styler далі.

Українська дівчинка з гусьми

Картина Миколи Бодаревського датована 1892 роком. У ній митець з Одеси вдало поєднує мотиви пейзажного та жанрового живопису. Цю картину, яку невідомий колекціонер придбав за 181 250 фунтів стерлінгів (а це більше шести з половиною мільйонів гривень), називають одним з найкращих жанрових творів Миколи Корниловича.

Картина "Українська дівчинка з гусьми" (sothebys.com)

Український пейзаж вночі

Картина Івана Айвазовського датована 1870 роком. Саме у ті часи видатний художник з Феодосії неодноразово звертався до теми українського пейзажу.

"Навіть у своєму "сухому" пейзажі Айвазовський зміг зобразити певні морські мотиви. Щоправда, замість щогл корабля, які підіймаються над водним горизонтом, тут - вітрила витончених вітряків України, що височать над безкраїми просторами полів", - йдеться у описі картини, яку продали на Sotheby's за 228 тисяч фунтів.

Картина "Український пейзаж вночі" (sothebys.com)

Ще одна картина Айвазовського - "Воли в українському степу" - була придбана колекціонером за 85 250 фунтів стерлінгів.

Картина "Воли в українському степу" (sothebys.com)

Вечір в Україні

Першим власником картини українського живописця та графіка з Херсонщини Івана Похитонова був Іван Тургенєв. Письменник, до речі, був надзвичайно важливою постаттю в житті Похитонова - приходився хрещеним батьком старшої дочки художника Віри. Їй згодом Тургенєв передав цей ранній шедевр Похитонова.

Пізніше картина була продана на Sotheby's за 284 750 фунтів - це більше 10 мільйонів гривень.

Картини українських митців продали на Sotheby's за мільйони. А ви навіть не бачили ці шедеври

Українські церкви у Східній Галичині

Ця картина з серії "Українські церкви у Східній Галичині" живописця Сергія Васильківського, який походив з козацького роду і часто подорожував Україною, була продана на арт-аукціоні за 37 500 фунтів стерлінгів.

Картина "Українські церкви у Східній Галичині" (sothebys.com)

Пейзаж зі снопами

Свого часу, а саме 1962 року, всесвітньо відомий художник Мане-Кац, який народився у Кременчуці, намалював у Парижі "Пейзаж зі снопами (Paysage d'Ukraine)".

За цю картину колекціонер віддав 94 350 євро. До слова, у описі лота так званий "український період" художника називають "оазисом у творчості Мане-Каца".

Картина "Пейзаж зі снопами (Paysage d'Ukraine)" (sothebys.com)

Вирубка лісу поблизу Чугуєва

Ілля Рєпін у 1877 році зобразив у своїй однойменній картині вирубку лісу поблизу Чугуєва. Саме у це рідне для себе містечко художник з молодою дружиною та двома доньками повернулися 1876 року з Парижа, щоб малювати свої кращі шедеври.

Цю картину продали на Sotheby's за 44 450 фунтів стерлінгів.

Картина "Вирубка лісу поблизу Чугуєва" (sothebys.com)

Зауважимо, що картини сучасних українських митців теж непогано продаються.

Наприклад, роботу "Зайчик" з циклу "Українські X-files" Василя Цаголова - одного з піонерів українського відеоарту та перформансу - на початку червня 2009 року придбали за 25 тисяч фунтів.

Картина "Зайчик" (sothebys.com)

В Україні стартував другий етап проєкту видачі грошової допомоги: У Кабміні пояснили, хто може розраховувати на 16 тис. грн

понеділок, 27 березень 2023, 15:55

У лютому Міністерство у справах ветеранів України спільно з Червоним Хрестом України запустило проєкт для підтримки ветеранів, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни. Наприкінці лютого було отримано перші 10 тисяч заяв, передають Патр...

Найстрашніша зима позаду: Одразу у шести областях України вимикають опалення

понеділок, 27 березень 2023, 15:48

Україна успішно завершує зиму і вже в шести областях почали відключати опалення. Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов у Facebook, передають Патріоти України. Таким чином, у Херсонській, Одеській, Миколаївській, Дніп...