20 літрів горілки на благодійний обід: ПЦУ на Сумщині потрапила в гучний скандал

Єпископ Сумський запевнив, що на будь-якому благодійному обіді у церкві алкоголь виключений.

У четвер, 19 вересня, у мережі з'явилася інформація про те, що нібито настоятель церкви ПЦУ в Сумській єпархії звернувся до керівника лікеро-горілчаного заводу з проханням виділити 20 літрів горілки з нагоди візиту до міста глави церкви митрополита Епіфанія. У Сумській єпархії спростували цю інформацію, передають Патріоти України.

"Ніякого листа ніхто не писав. Громада вже звертається з цього приводу до органів прокуратури", – заявив єпископ Сумський і Охтирський Мефодій (Срібняк).

За його словами, доказом того, що йдеться про фейк, може слугувати той факт, що на документі "незрозуміла шапка, яка не використовується в єпархії з 2004 року, і немає печатки". Єпископ також повідомив про те, що на будь-якому благодійному обіді у церкві алкоголь виключений. Крім того, "у програмі візиту митрополита Епіфанія благодійний обід не передбачений", зокрема тому, що для цього у єпархії немає необхідних умов: "Там обмежена територія, всього одна сотка, всі збиратимуться на вулиці", – пояснив він.

"Якби була надана квитанція, де було б вказано, хто отримав цей алкоголь, ми мали б тему для розмови", – заявив єпископ. Відповідаючи на запитання, хто може стояти за цим фейком, він сказав: "Я не маю жодного уявлення".

Водночас єпископ не вважав за необхідне надати контакти настоятеля Свято-Миколаївського храму ПЦУ протоієрея Петра Лоцька, яким нібито підписаний документ. "Зараз триває підготовка до освячення, не на часі розмовляти на такі теми. Уже прибувають люди. Це не питання для розгляду", – заявив єпископ.

Нагадаємо, 19 вересня у мережі з'явився лист, адресований генеральному директору ТОВ "Горобина" Володимиру Демурі, нібито підписаний настоятелем Свято-Миколаївського храму (м. Суми) Петром Лоцьком, у якому священик нібито просить виділити 20 літрів горілки для благодійного обіду з нагоди візиту митрополита Епіфанія.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Дитинство без майбутнього: Російський політик показав всю суть РФ в одному фото

п’ятниця, 5 червень 2020, 4:00

Хлопчик років п'яти стоїть з переляканим обличчям, розвівши руки в сторони, а його обшукує поліцейський. У мережі з'явилося красномовне фото, яке передає суть сучасної Росії. Знімок в Twitter опублікував російський політик, депутат Держдуми III-VI скли...

Хіти тижня. Бацька на щось натякає? У Білорусі надрукували дивну карту без Криму і частини Росії (фото)

п’ятниця, 5 червень 2020, 2:00

У путівнику Discover your Belarus ("Відкрий свою Білорусь"), виданому Національним агентством з туризму цієї країни, виявили карту, на якій не зображено окупований Росією Крим, а також допущені ще деякі географічно-політичні казуси. Фото дивної карти о...