2000-річна гробниця відкриває свої таємниці: Науковці відновили обличчя представниці прадавнього народу, що мав свою столицю в йорданській Петрі

Саудівська Аравія презентувала реконструкцію обличчя стародавньої набатейської жінки після кількох років роботи істориків і археологів.

Реконструкція, яка є першою у своєму роді, побудована на основі останків Хінат, набатейської жінки, яку було виявлено в 2015 році в 2000-річній гробниці в Хегрі, археологічній пам’ятці, розташованій у стародавньому місті-оазисі Ал-Ула, на північному заході Саудівська Аравія. Про це розповідає CNN.

У 2019 році у Сполученому Королівстві розпочалася реконструкція Хіната, яка фінансується Королівською комісією Ал-Ула.

Багатопрофільна група експертів відновила фрагменти кісток, знайдені в гробниці, щоб реконструювати зображення її зовнішності, використовуючи антропологічні та археологічні дані. Потім скульптор використав 3D-принтер, щоб оживити її обличчя.

вімаіа

Набатеї були стародавньою арабською цивілізацією, яка населяла Північну Аравію та Левант понад 2000 років тому. Стародавнє йорданське місто Петра було столицею їхнього королівства, яке стало жвавим і комерційним міжнародним центром торгівлі спеціями, ліками та тканинами, якому сприяли набатеї.

Колись процвітаючий центр міжнародної торгівлі та домівка набатеїв, Хегра, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, був відкритий у 2020 році як туристичний об’єкт.

Набатейська цивілізація не залишила значних історичних текстів, і інформація про неї походить з написів на гробницях і на скелях по всьому Близькому Сходу або з археологічних відкриттів.

«Набатеї — це певна загадка: ми багато знаємо, але в той же час ми знаємо дуже мало, оскільки вони не залишили жодних літературних текстів чи записів, — розповів лівано-французький археолог Лайла Неме, керівник проекту. – Розкопки цієї гробниці були чудовою нагодою дізнатися більше про їхнє уявлення про загробне життя».

За словами Неме, алфавіт набатеїв розвинувся в сучасну арабську мову.

«Ця гробниця має дуже гарний напис, висічений на її фасаді, який говорить, що вона належала жінці на ім’я Хінат», — додав Неме.

У небі над Північною Ірландією з’явилося "око Бога". Науковці не забарилися з поясненнями (фотофакти)

четвер, 8 червень 2023, 0:55

У небі над Великою Британією нещодавно помітили незвичайне і надзвичайно рідкісне явище. В народі йому дали поетичну назву "око Бога", адже явище має вигляд ореолу, або ж гало навколо сонця, яке за своєю формою дійсно нагадує величезне око. . Саме яви...

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...