Саудівська Аравія презентувала реконструкцію обличчя стародавньої набатейської жінки після кількох років роботи істориків і археологів.
Реконструкція, яка є першою у своєму роді, побудована на основі останків Хінат, набатейської жінки, яку було виявлено в 2015 році в 2000-річній гробниці в Хегрі, археологічній пам’ятці, розташованій у стародавньому місті-оазисі Ал-Ула, на північному заході Саудівська Аравія. Про це розповідає CNN.
У 2019 році у Сполученому Королівстві розпочалася реконструкція Хіната, яка фінансується Королівською комісією Ал-Ула.
Багатопрофільна група експертів відновила фрагменти кісток, знайдені в гробниці, щоб реконструювати зображення її зовнішності, використовуючи антропологічні та археологічні дані. Потім скульптор використав 3D-принтер, щоб оживити її обличчя.
Набатеї були стародавньою арабською цивілізацією, яка населяла Північну Аравію та Левант понад 2000 років тому. Стародавнє йорданське місто Петра було столицею їхнього королівства, яке стало жвавим і комерційним міжнародним центром торгівлі спеціями, ліками та тканинами, якому сприяли набатеї.
Колись процвітаючий центр міжнародної торгівлі та домівка набатеїв, Хегра, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, був відкритий у 2020 році як туристичний об’єкт.
Набатейська цивілізація не залишила значних історичних текстів, і інформація про неї походить з написів на гробницях і на скелях по всьому Близькому Сходу або з археологічних відкриттів.
«Набатеї — це певна загадка: ми багато знаємо, але в той же час ми знаємо дуже мало, оскільки вони не залишили жодних літературних текстів чи записів, — розповів лівано-французький археолог Лайла Неме, керівник проекту. – Розкопки цієї гробниці були чудовою нагодою дізнатися більше про їхнє уявлення про загробне життя».
За словами Неме, алфавіт набатеїв розвинувся в сучасну арабську мову.
«Ця гробниця має дуже гарний напис, висічений на її фасаді, який говорить, що вона належала жінці на ім’я Хінат», — додав Неме.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...