
25-річний мешканець Дарницького району Києва в ніч проти 23 травня запустив феєрверк. Чоловіку повідомили про підозру у вчиненні грубого порушення громадського порядку (ч. 1 ст. 296 КК України). Про це йдеться у повідомленні Окружної прокуратури міста Києва, передають Патріоти України.
Попри дію комендантської години підозрюваний гуляв Дарницьким районом та вирішив запустити феєрверк. Як зазначили у прокуратурі, о 3:30 ранку частина району залишилася без електроенергії внаслідок застосування графіків відключень світла, тому яскраві спалахи і гучні звуки вибухів налякали мешканців багатоповерхових будинків.
Підозрюваний пояснив свій вчинок тим, що йому було цікаво побачити звукові та світлові ефекти феєрверків, які він знайшов на смітнику напередодні. Тепер чоловіку загрожує штраф, пробаційний нагляд на строк до п’яти років або обмеження волі на той самий строк.
По всій Україні діє заборона на продаж та використання піротехнічних засобів. Запуск салютів, використання петард та феєрверків під час дії воєнного стану заборонено і за таке правопорушення передбачено кримінальну відповідальність.
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...
Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...