28 липня - свято Хрещення України-Русі, а жінки відзначають "свій" день і насолоджуються відпочинком

Пам'ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі відзначається щорічно 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

28 липня жінки відзначали день Матінки Уліти. Фото: UkrMedia.28 липня в Україні відзначається День Хрещення Русі, зазначають Патріоти України.

У 988 році відбулося хрещення князя і всього народу (за іншими даними, хрещення киян відбулось дещо пізніше за Вололимира - 989 або навіть 990 року.-ПУ) . Охрестившись у Херсонесі (територія нинішнього Севастополя.-ПУ), Володимир взявся знищувати всілякі прояви язичництва в своїй державі. Почав князь з Києва. Язичницьких ідолів з пантеону на Старокіївській горі біля княжої резиденції скидали у воду, розбивали, спалювали. Потім відбулося хрещення народу: натовп завели у води Почайни (нині частина Дніпра.-ПУ), священики відслужили Божу службу і давали нові імена наверненим.

28 липня відзначають також пам'ять Кирика та Іуліти (Уліти). Вони постраждали за віру під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Уліта була молодою вдовою і могла похвалитися знатним походженням. Кирик - її син, який так само, як і мати, став прихильником християнського вчення. Під час гонінь Уліта разом з Кириком втекла з міста, залишивши все своє майно. Жити вона почала як мандрівниця.

Але одного разу її впізнали на вулиці і привели на суд. Там Уліта підтвердила, що стала послідовницею Христа. У неї відібрали сина і стали піддавати великій кількості мук. Кирик, спостерігаючи страждання матері, сказав, що теж є послідовником Христа, після чого його також замучили, а в кінці обезголовили. Одна з рабинь Уліти знайшла тіла мучеників і поховала.

Згідно з народним календарем, 28 липня наступала середина літа. Жінки відзначали день Матінки Уліти і їм належало добре відпочити. У поле і зовсім не варто було виходити 28 липня, оскільки вважали, що там розгулює нечиста сила. Говорили, що жнива 28 липня - це не до добра. Хоча існує і більш логічне пояснення - справа в тому, що на Уліту і Кирика зазвичай йшов досить сильний дощ, а тому у полі просто нічого було робити. День старалися, тим не менш, проводити з користю. Так, дітей привчали до домашнього праці і т. д.

Народні прикмети на 28 липня

Не можна проводити жнива на Уліту - погана прикмета.

28 липня сонячні промені мають цілющу силу.

Через "Резерв+" вже оформлено понад 150 тис. відстрочок: У Міноборони пояснили, хто може отримати і на яких підставах

четвер, 21 листопад 2024, 16:30

Нещодавно військовозобов'язані українці отримали можливість оформляти відстрочку від мобілізації у додатку "Резерв+". На сьогоднішній день такою функцією скористалися вже понад 150 тисяч людей, передають Патріоти України. Такий високий показник свідчит...

Відправлять на фронт? Що буде з відстрочкою для аспірантів

четвер, 21 листопад 2024, 16:23

У Верховній Раді продовжують опрацьовувати питання з мобілізації аспірантів, передають Патріоти України. Так, очільник парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в інтерв'ю «Українським новинам» заявив, що у наступному ро...