32 години біології на тиждень, а філософія - обов'язковий предмет: ТОП-6 неймовірних фактів про шкільну освіту у Франції

Засновниця громадської спілки "Освіторія" Зоя Литвин поділилася своїми враженнями від освіти у Франції. Зокрема, вона підкреслила свій захват обовʼязковим вивченням школярами філософії, була здивована годинам, які учні мають присвятити поглибленому вивченню обраних предметів, та зацікавлена шкільним харчуванням, адже діти не їдять фаст-фуду, натомість мають повноцінне корисне меню.

Про це громадська діячканаписала у Facebook. Вони розповіла, що такий досвід був цікавим і українцям є чого повчитися. Пропонуємо ознайомитися більш детально з неймовірними фактами про французьку освіту в школах.

  1. Філософія – обовʼязковий предмет у навчальній програмі Франції, і це єдина країна у світі, яка дотримується такої норми. Ба більше, французи довели, що ця наука позитивно впливає на досягнення школярів з математики та природничих наук.
  2. Шкільне життя завжди під наглядом директорів ліцеїв та їхніх заступників. Тож адміністрація школи зобовʼязана проживати на її території, щоб слідкувати за шкільним життям та навчальним процесом, а також бути зацікавленою в комфорті та гарному стані навчальних закладів.
  3. Більшість предметів учні старших класів обирають самостійно. Серед 45 дисциплін школяр обирає декілька і вивчає дуже глибоко. Наприклад, якщо в середній школі обовʼязкові 2 години біології на тиждень, то у старшій їх буде 42.
  4. Деякі діти можуть закінчити школу у 18 років і вступити в престижний виш. А академічно обдаровані учні залишаються в навчальному закладі ще на 2 роки, аби підготуватись до вступу в один із шести найпрестижніших вишів, таких як École normale Superior. Ці заклади вважаються кращими за Сорбонну, хоч і не мають статусу університету.
  5. Франція – лідер у шкільному харчуванні. В цій країні особлива увага приділяється їжі. У меню в школі можна побачити рибу, смажену у вершковому маслі, парові овочі під соусом бешамель – і все це прикрашено часточкою лимона та свіжою зеленню.
  6. Всі іноземні школярі, які потрапляють до французького закладу освіти, мають обовʼязково пройти однорічну програму адаптаційного класу, де вивчають мову цієї країни.

"Люди будуть сприймати тебе як заробітчанина": Беленюк пояснив, чому Ковтун зробив помилку, вирішивши змінити громадянство

середа, 22 січень 2025, 12:45

Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України Жан Беленюк прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство. На думку Беленюка, 21-річний Ковтун зробив помилку, відм...

Що робити, якщо примусово утримують у ТЦК - пояснення юристів

середа, 22 січень 2025, 12:30

В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Юрис...