76-річна українка, яку вивезли до РФ, подолала 4000 км, щоб повернутися в рідне село на Харківщині

76-річна жінка, яку після поранення вивезли до російського Бєлгорода, подолала 4 тис. кілометрів, що повернутися на рідну Харківщину. Їй довелося їхати через Латвію, Литву і Польщу, на дорогу пішов тиждень, передають Патріоти України.

Історію пані Віри, яка нині є єдиною мешканки села Дементіївка Харківської області, недалеко від кордону з РФ, розповіли Reuters і EPA. Це село тричі переходило з рук у руки.

Жінка каже, що бачила і бомби, і снаряди, і фосфорні боєприпаси. У травні 2022 року вона отримала поранення через приліт снаряду. За словами пані Віри, вікно і двері вилетіли, а земля "піднялася". Жінка стікала кров'ю, але виповзла на вулицю – після чого не пам'ятає, хто її знайшов.

Опритомніла вона в лікарні в Бєлгороді (РФ). Там пробула місяць, а в цей час місцева російська влада готувала їй документи для табору біженців.

"Я сказала, що нікуди не піду, сяду тут у Бєлгороді на лавці біля вокзалу. Але потім мене знайшла невістка і за допомогою волонтерів мене забрали", – сказала пані Віра журналістам.

Їхати напряму та перетнути кордон було неможливо. Тому шлях жінки склав 4 тис. км і проліг через Латвію, Литву і Польщу. На це пішов тиждень.

У ході контрнаступу Збройні сили України деокупували частину Харківщини. Нині пані Віра живе в селі сама. Кілька її односельчан досі залишаються в РФ, і вона не знає, де саме. Найближчі сусіди – за 11 км. Але жінка каже, що вже нічого не боїться. Її будинок згорів, тож вона мешкає в тимчасовій споруді, вирощує овочі, мріє про козу. А також доглядає за пам'ятником п'яти захисникам України, які загинули тут у боях.

Росте 10 см на добу: Переселенець з окупованої Херсонщини розвиває на Черкащині агробізнес з дуже цікавою, екзотичною для України культурою (відео)

неділя, 21 квітень 2024, 5:00

На Черкащині збирають перший врожай спаржі. У 2023 році цією культурою Павло Булгаков засадив шість гектарів. Вирощувати спаржу почав ще десять років тому — у рідній Каховці. Тепер продовжує робити це тут. . Павло Булгаков через повномасштабне вторгне...

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.