76-річна українка, яку вивезли до РФ, подолала 4000 км, щоб повернутися в рідне село на Харківщині

76-річна жінка, яку після поранення вивезли до російського Бєлгорода, подолала 4 тис. кілометрів, що повернутися на рідну Харківщину. Їй довелося їхати через Латвію, Литву і Польщу, на дорогу пішов тиждень, передають Патріоти України.

Історію пані Віри, яка нині є єдиною мешканки села Дементіївка Харківської області, недалеко від кордону з РФ, розповіли Reuters і EPA. Це село тричі переходило з рук у руки.

Жінка каже, що бачила і бомби, і снаряди, і фосфорні боєприпаси. У травні 2022 року вона отримала поранення через приліт снаряду. За словами пані Віри, вікно і двері вилетіли, а земля "піднялася". Жінка стікала кров'ю, але виповзла на вулицю – після чого не пам'ятає, хто її знайшов.

Опритомніла вона в лікарні в Бєлгороді (РФ). Там пробула місяць, а в цей час місцева російська влада готувала їй документи для табору біженців.

"Я сказала, що нікуди не піду, сяду тут у Бєлгороді на лавці біля вокзалу. Але потім мене знайшла невістка і за допомогою волонтерів мене забрали", – сказала пані Віра журналістам.

Їхати напряму та перетнути кордон було неможливо. Тому шлях жінки склав 4 тис. км і проліг через Латвію, Литву і Польщу. На це пішов тиждень.

У ході контрнаступу Збройні сили України деокупували частину Харківщини. Нині пані Віра живе в селі сама. Кілька її односельчан досі залишаються в РФ, і вона не знає, де саме. Найближчі сусіди – за 11 км. Але жінка каже, що вже нічого не боїться. Її будинок згорів, тож вона мешкає в тимчасовій споруді, вирощує овочі, мріє про козу. А також доглядає за пам'ятником п'яти захисникам України, які загинули тут у боях.

У полку “Скеля” за пів року зафіксували 26 небойових смертей новобранців - гучне розслідування

четвер, 25 червень 2026, 7:00

За даними журналістського розслідування, у полку “Скеля” за останні пів року зафіксовано щонайменше 26 випадків небойових смертей серед новобранців, передають Патріоти України з посиланням на "Бабель". Йдеться переважно про випадки, які офіційно поясню...

Вічна слава герою... В Україні загинув 25-річний литовський доброволець, гравець відомого ФК

середа, 24 червень 2026, 22:15

На фронті в Україні загинув литовський доброволець, ексгравець ФК "Судува" Ігнас Кайлюс. Про повідомили у Фейсбуці Memorial - International Volunteers of Ukraine, передають Патріоти України з посиланням на LRT. . "Наш дорогий брат із Литви, який був в...