​84-річниця з дня народження В'ячеслава Чорновола

Радянські кати дала Чорноволу кличку «Неугомонний» за незламний дух, чітку позицію і головне – відстоювання принципів

Чотири рази засуджений, 10 років провів в ув'язненні, витримав 83 допити за рік і не «розколовся» – це невелика частинка випробувань, які довелось пройти В'ячеславу Чорноволу для того, щоб побачити Україну незалежною. І він її побачив, але насолоджувався цим недовго.

Переломним моментом життя, який вирішив подальшу долю, була акція протесту проти арештів української інтелігенції в кінотеатрі «Україна» на прем'єрі фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», йдеться в статті ГР «Чесно».

Саме з цього дня КГБ «доносило» на Чорновола, а Чорновіл на КГБ. Він не мовчав – різко висловлювався щодо влади на публічних заходах, писав листи в комсомол, де розкривав своїх донощиків, на судах не приховував свого ставлення до Союзу, не боявся жодних покарань.

Влада дала йому кличку «Неугомонний» за незламний дух, чітку позицію і головне – відстоювання своїх принципів навіть в ув'язненні. Чорновола боялись, і саме тому в 1980 році, напередодні Олімпіади, відправили в Якутію, де він пробув три роки і голодував 120 днів.

Перебуваючи за гратами Чорновіл видав збірку «Лихо з розуму (Портрети двадцяти «злочинців»)», в якій зібрав твори політичних в'язнів, які стали причиною їх ув'язнення і направив їх в державні органи. Через неї було порушено кримінальну справу проти Чорновола, і тут відкрилась інша його сторона – він проявив себе як блискучий юрист. На початкових стадіях розгляду кримінального провадження радянська влада не забезпечувала звинувачених акдвокатом, тому відстоював свої права в суді Чорновіл сам.

Така традиція продовжувалась і надалі – він особисто представляв свої інтереси і робив це грамотно, професійно. В 1973 році, на черговому засіданні Чорновола, сторона захисту обгрунтувала свою позицію на 22 аркуші протоколу – не кожен адвокат на таке здатен, особливо найнятий.

«Свій арешт сприймаю як акт беззаконня, спрямований на затискання критики, а також проти писання скарг у вищі інстанції», – зазначив В'ячеслав Чорновіл на судовому засіданні.

В'ячеслава Чорновола немає з нами ще з 1999 року, помер він в досить дивній аварії. Це показує, що його вороги не залишились в Радянському союзі, і муляв око він вже не владі, а окремим людям. Сьогодні йому могло б виповнитись 84 ркоу, і він зробив би ще багато чого прекрасного для своєї Батьківщини, і це скоріше аксіома, ніж припущення.

Десятки поранених: В Іспанії впав гірськолижний підйомник (фото)

субота, 18 січень 2025, 19:41

В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...

Мільйони гривень: Яку суму гімнаст Ковтун і його тренерка отримали з бюджету

субота, 18 січень 2025, 19:30

Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...