
86 років тому Радянський Союз напав на Фінляндію. У СРСР розраховували на швидку і легку перемогу, а зрештою втратили понад сто тисяч солдатів за три місяці, передають Патріоти України.
30 листопада 1939 року радянські війська вторглися до Фінляндії, так почалася Зимова війна. Червона армія значно перевищувала фінську за кількістю солдатів і техніки. Тому командування СРСР розраховувало на швидку перемогу за кілька тижнів.
Але цей план провалився. Радянські війська загрузли у фінських лісах і болотах. А фінські солдати розробили успішну партизанську тактику, що дозволило їм знищити велику кількість особового складу і техніки противника.
До березня 1940 року радянська армія перегрупувалася, посилилася і прорвала оборону фінів, змусивши їх пристати на невигідну мирну угоду. Зрештою СРСР втратив приблизно у сто разів більше солдатів, а Фінляндія — приблизно десяту частину своєї території.
Цього літа робота української енергомережі напряму залежатиме від погодних умов та російських атак. У найближчі місяці країна може знову стикнутися з нестачею потужностей, що спричинить тимчасові перебої з електропостачанням. Можуть запровадити аварійн...
Українські прізвища зберігають у собі не лише родову історію, а й відбиток характеру, професій та навіть рівня освіченості предків. У давнину прізвища часто формувалися як оцінка людини громадою – за її розум, кмітливість або вміння вирішувати складні ...