"90% біженців з України повернуться додому? Ні", - соціолог

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова не вірить у прогнози щодо повернення близько 90% вимушених переселенців з України назад до Батьківщини. Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень, заявила, що деяким біженцям вже просто нема куди повертатися, адже їхнє житло зруйноване, і тому далеко не всі переселенці повернуться до Батьківщини. Про це вона заявила в коментарі «Українському радіо».

За даними Державної прикордонної служби України, через війну з території нашої держави поїхало близько 2 млн осіб, більшість з яких – це жінки та діти.

«Тому начебто катастрофи немає, але насправді 70% жінок, які втекли від війни, мають вищу освіту. Ці жінки спроможні адаптуватися на новому місці. Більше того, вони не розраховують на чиюсь допомогу», – зазначила Лібанова.

Крім того, вона пояснила, що діти, які виїхали з матерями, вже рік відвідують або дошкільні заклади, або вчаться в школах чи університетах. За словами директорки інституту, в багатьох випадках в цих жінок вже є нове місце роботи, а вдома чекає зруйноване житло, їм немає куди повертатися до України.

«Тому навіть якщо ці 2 млн додаткових українських людей, які перебувають за кордоном, це всі, хто виїхав, це все одно величезна втрата для України», – додала вона.

Вона додала, що скептично ставиться до даних соціологічних опитувань, за якими близько 90% вимушених емігрантів прагнуть повернення в Україну.

Лібанова переконана, що наше суспільство зараз переживає безпрецедентну хвилю патріотизму, через яку складно навіть самому собі зізнатися, що людина залишиться жити за кордоном.

«Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців з України не повернеться», – резюмувала Елла Лібанова.

Нагадаємо, що нещодавно ООН підрахувала, скільки українських біженців перебувають у країнах Європи.

Українцям у Польщі погрожують скасувати виплати: Скільки поляків підтримують таке рішення

вівторок, 3 жовтень 2023, 2:35

Майже половина поляків (49%) підтримує продовження виплат українцям у Польщі наступного року. Проте противників надання допомоги не набагато менше - 42%. Влада країни погрожує, що соцдопомогу можуть скасувати, але остаточного рішення ще немає, передаю...

Платежі за газ рахуватимуть за новими правилами з жовтня: Як зміняться суми за транспортування

вівторок, 3 жовтень 2023, 1:45

В Україні з 1 жовтня за новими правилами розраховуватимуть платежі за транспортування газу. Мінімальна вартість доставки газу зменшиться, проте новація торкнеться не всіх, передають Патріоти України. Таке рішення ухвалила Нацкомісія з питань енергетик...