Зникнення історичних брам мешканці Львова спостерегли, зокрема, на вулицях Єфремова, Київській, Горбачевського, Чупринки. Про це повідомив голова Археологічної комісії Наукового товариства імені Шевченка у Європі Микола Бандрівський, пише DailyLviv.com.
Науковець продемонстрував світлину кованої брами у Львові, якій близько 120 років, назвав локацію і попередив про її можливе зникнення.
"Стоїть та брама в будинку на вулиці Татарській поруч з "Форумом" і неподалік Свято-Онуфрієвського монастиря. Та брама пережила Першу і Другу Світові війни, а також російську, польську і радянську окупації. Це фото виставлене сьогодні на сторінці Кракідали.
От зараз, ви, мабуть, одні з останніх, хто бачить її "вживу", бо як не сьогодні, то завтра та брама... зникне. І зникне назавжди, бо її заберуть не на реставрацію, а банально продадуть", - попередив історик.
При цьому він наголосив, за якою схемою, на його думку, зникають історичні брами.
"Це будуть зовсім не якісь бариги, які темної ночі у фуфайках тягтимуть ту браму на своїх плечах, щоби на ранок здати на металобрухт. А будуть це — респектабельні (з виду) особи, які на "випадковому зникненні" таких-от брам у нашому місті, побудували собі бізнес не виходячи із власного кабінету. При цьому я не маю певності чи не є вони "в долі" з відповідними працівниками з нашої Ратуші", - припускає Микола Бандрівський.
Він наголошує, що останнім часом щоразу частіше наштовхується на порожні під'їзди без таких кованих і чудових старовинних брам при вході.
"Сьогодні, таку браму як на цьому фото, можна продати від 3 до 5 тисяч євро, а якщо виставити на аукціон, то ціна зросте у кільканадцять разів", - стверджує Бандрівський.
У коментарі львів'янка Людмила Лабазевич запевняє, що також спостерігає зникнення історичних брам в будинках Львова.
"Львівські брами — то окремий скарб Львова. Багато вже відреставрованих і дуже фахово. Але правда, що і зникають безслідно. Давно знимкую їх для себе, бо львівське ковальство — то розкіш і зауважила, що багатьох вже нема. На Єфремова, по КиІвській, на Горбачевського, Чупринки...Дуже болить, бо справді маси не цінують місто, у якому мешкають", - зазначає львів'янка.
Маріанна Ватерман стверджує, що зверталася з приводу порятунку брами на вулиці Татарській в управління охорони історичного середовища.
"Управління охорони історичного середовища сказало, що якби хтось вмовив мешканців подати на програму відновлення брам, то вони б її реставрували. Я не взялась за таку відповідальну місію. Якщо ви хочете це зробити — спробуйте. Один з коментаторів обіцяв дати свої 5000 гривень. Я б теж додала. Думаю, спільнокоштом назбирали б необхідну суму", - пропонує спосіб порятунку 120-річної брами львів'янка.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...
У Штутгарті 200 автомобілістів опинилися заблокованими на підземному паркінгу через збій системи пожежної сигналізації, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bild. Причиною несподіваної аварії став голубиний послід, що спричинив коротке замикан...