Акумулятор смартфона, як і будь-який інший, з часом втрачає свою початкову ємність. Повністю запобігти цьому неможливо, однак, дотримуючись простих рекомендацій, можна суттєво сповільнити процес його зношування, передають Патріоти України.
Це можна порівняти з організмом людини – неможливо бути завжди молодим, але здоровий спосіб життя допомагає сповільнити старіння. OBOZ.UA дає поради як продовжити тривалу роботу батареї та пояснює чому не можна заряджати пристрій до 100%.
Насамперед важливо знати, що не варто заряджати смартфон до 100%, особливо використовуючи швидку зарядку. Раніше у телефонах застосовувалися нікелеві акумулятори, які радили заряджати та розряджати повністю. Однак у сучасних пристроях використовуються літієві батареї, для яких оптимальним є підтримання заряду в діапазоні 20-90%.
Чимало виробників смартфонів зазначають цю рекомендацію у своїх інструкціях. Звісно, не завжди є можливість постійно контролювати рівень заряду, але більшість сучасних смартфонів мають вбудовані функції автоматичного ввімкнення режиму енергозбереження при низькому заряді та припинення заряджання при досягненні 80-90%.
Не рекомендується залишати телефон на нічній зарядці. Попри те, що сучасні телефони й припиняють заряджання після досягнення 100%, згодом заряд може знизитися до 99%, і пристрій знову почне функцію заряджання, що негативно впливає на стан акумулятора.
Також, під час швидкої зарядки телефон може сильно нагріватися, особливо при використанні чохла або неоригінального зарядного пристрою. Перегрів, так само як і сильне охолодження, шкодить батареї. Тому бажано не користуватися смартфоном під час заряджання, уникати потрапляння прямих сонячних променів, знімати чохол та використовувати оригінальний зарядний блок.
Завдяки цим рекомендаціям, ви зможете продовжити термін якісної роботи вашого смартфона, адже заміна акумулятора є не лише витратною процедурою, але й не гарантує безпроблемної експлуатації пристрою в майбутньому.
Від травня 2025 року курсанти вищих військових закладів України почали отримувати підвищене грошове забезпечення. Про це свідчить постанова Кабінету міністрів України № 455, ініційованої Міністерством оборони України, передають Патріоти України. Постан...
Прогнози щодо курсу долара змінюються. Зокрема тому що Україна цьогоріч отримає рекордну допомогу. Повільна девальвація гривні очікується в другій половині нинішнього року. Про це йдеться в оновленому прогнозі інвесткомпанії Dragon Capital, передають П...