Вчені зібрали докази того, як час народження дитини впливає на її розвиток, а отже, і на подальше життя, передають Патріоти України.
Сезонні віруси, такі як грип, шкодять здоров’ю не лише матері, а й дитини. Вагітність у зимовий час з коротким днем і довгою ніччю підвищує ризик виникнення у матері сезонного афективного розладу (зимової депресії), що означає схильність малюка до депресій через недостатнє вироблення серотоніну.
Середовище проживання в перші місяці життя малюка впливає на його організм. Як підтвердили експерименти на мишах, народжені взимку гірше адаптувалися до зміни світлового дня, що зумовлювалося погіршенням апетиту та слабкою активністю у порівнянні з побратимами, народженими влітку — ті чудово звикали до зими.
В останні кілька років вийшла низка досліджень, у яких до сезону народження вдалося прив’язати особливості розвитку людей.
Для народжених у березні, квітні та травні — є одна хороша новина та одна погана. Почнемо з гарної: у вас найвищі показники гіпертимії (загального оптимістичного настрою). Гіпертиміки більше за інших схильні розглядати падіння як прелюдію до чергового зльоту.
Тепер погана новина — згідно з дослідженням здоров’я 52 тисяч осіб (Великобританія, 2012 рік), народжені у травні, також є рекордсменами з клінічної депресії. А найнижчі шанси на розвиток цього захворювання у народжених у листопаді.
Літні іменинники схильні до перепадів настрою, офіційно іменованим циклотімією. Крайня стадія циклотімії – біполярний розлад, маніакально-депресивний психоз (МДП). Тут ситуація схожа на дію щеплення: вводять небагато збудників хвороби, і це допомагає організму подолати сильнішу атаку бактерії або вірусу. Так і тут: легкі перепади настрою зберігають від серйозних гойдалок МДП. Найнижча захворюваність на біполярні розлади зафіксована у народжених у серпні.
Осіннім дітям, народженим на піку продуктового достатку, пощастило: у них до того ж сприятливі світлові умови (і, відповідно, низький ризик депресії), вони також рідше страждають на біполярні розлади. Їхня проблема — схильність до дратівливості.
Зимовим пощастило найменше: крім їхньої схильності до депресій та біполярних розладів, у них ще й вищий ризик розвитку шизофренії. Але є й позитив – їх не так легко розлютити, як осінніх, а ще, згідно з дослідженням біографій 300 знаменитостей, зимові іменини підвищують можливість прославитися. Народжені в холодну пору року демонструють велику креативність та винахідливість під час вирішення завдань.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...