Вчені зібрали докази того, як час народження дитини впливає на її розвиток, а отже, і на подальше життя, передають Патріоти України.
Сезонні віруси, такі як грип, шкодять здоров’ю не лише матері, а й дитини. Вагітність у зимовий час з коротким днем і довгою ніччю підвищує ризик виникнення у матері сезонного афективного розладу (зимової депресії), що означає схильність малюка до депресій через недостатнє вироблення серотоніну.
Середовище проживання в перші місяці життя малюка впливає на його організм. Як підтвердили експерименти на мишах, народжені взимку гірше адаптувалися до зміни світлового дня, що зумовлювалося погіршенням апетиту та слабкою активністю у порівнянні з побратимами, народженими влітку — ті чудово звикали до зими.
В останні кілька років вийшла низка досліджень, у яких до сезону народження вдалося прив’язати особливості розвитку людей.
Для народжених у березні, квітні та травні — є одна хороша новина та одна погана. Почнемо з гарної: у вас найвищі показники гіпертимії (загального оптимістичного настрою). Гіпертиміки більше за інших схильні розглядати падіння як прелюдію до чергового зльоту.
Тепер погана новина — згідно з дослідженням здоров’я 52 тисяч осіб (Великобританія, 2012 рік), народжені у травні, також є рекордсменами з клінічної депресії. А найнижчі шанси на розвиток цього захворювання у народжених у листопаді.
Літні іменинники схильні до перепадів настрою, офіційно іменованим циклотімією. Крайня стадія циклотімії – біполярний розлад, маніакально-депресивний психоз (МДП). Тут ситуація схожа на дію щеплення: вводять небагато збудників хвороби, і це допомагає організму подолати сильнішу атаку бактерії або вірусу. Так і тут: легкі перепади настрою зберігають від серйозних гойдалок МДП. Найнижча захворюваність на біполярні розлади зафіксована у народжених у серпні.
Осіннім дітям, народженим на піку продуктового достатку, пощастило: у них до того ж сприятливі світлові умови (і, відповідно, низький ризик депресії), вони також рідше страждають на біполярні розлади. Їхня проблема — схильність до дратівливості.
Зимовим пощастило найменше: крім їхньої схильності до депресій та біполярних розладів, у них ще й вищий ризик розвитку шизофренії. Але є й позитив – їх не так легко розлютити, як осінніх, а ще, згідно з дослідженням біографій 300 знаменитостей, зимові іменини підвищують можливість прославитися. Народжені в холодну пору року демонструють велику креативність та винахідливість під час вирішення завдань.
Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...
Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...