Адвокат розповів, за яких умов військовозобов’язані повинні особисто прибути до військкоматів

Для уточнення військово-облікових даних людину необхідно викликати до центрів комплектування належним способом: або врученням повістки, або за допомогою мобілізаційного розпорядження. Про це розповів в коментарі "Главкому" адвокат Роман Кичко, передають Патріоти України.

Водночас є окремі законодавчі вимоги, відповідно до яких військовозобов’язані повинні особисто повідомляти дані для уточнення. Це зміна відомостей про місце проживання, роботу стан здоров’я.

«Підкреслюю – особисто повідомляти. Наприклад, вимога особисто прибувати стосується випадків, коли людина знімається з військового обліку. Тобто потрібно розрізняти поняття «повідомити» та «прибути», вони стосуються різних обставин. Якщо йдеться про осіб, виключених з військового обліку, то їх вказані накази територіальні центри взагалі не зачіпають, оскільки найпоширеніший випадок – за станом здоров’я вони не підлягають мобілізації та не вважаються військовозобов’язаними», – наголосив юрист.

Що стосується осіб, які отримали повістку, але вагаються йти до терцентру, то тут питання зрозуміле. Адвокат додав, що після цього наступає адміністративна і кримінальна відповідальність, в залежності від виду повістки.

На думку Кичка, форма документа терцентру у вигляді наказу викликає у людей паніку. Законом не заборонено начальникам центрів комплектування видавати накази, чим вони й користуються. Але це не повістка. Такий наказ не може собою замінити персональну повістку, яка вручена особі, відповідно до вимог чинного законодавства.

«Пункти наказу фактично є збіркою актуальних положень з різних нормативних актів, які разом зібрані. Тобто подібні накази швидше розраховані на чергове нагадування про діючу мобілізацію та вимоги законодавства в поєднанні з ефектом несподіваності для пересічного громадянина», – наполягає юрист.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...