Американські науковці виявили нові, несподівані ефекти споживання кави

Через те, що кава є одним з найпопулярніших продуктів, її вплив на організм продовжує надихати вчених. Фахівці з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско опублікували результати досліджень, які свідчать: за допомогою кави ми спалюємо зайві калорії, але жертвуємо годинами сну.

Експеримент тривав два тижні. У ньому брали участь 100 чоловіків та жінок, їхній середній вік — 39 років, і всі вони люблять пити каву. Кількість їхніх кроків та сну відстежувати фітнес-трекери, електрокардіограма контролювала частоту скорочень серця, вимірювався рівень глюкози в крові.

Ці люди мали суворий графік. Впродовж двох днів вони пили стільки кави з кофеїном, скільки хотіли, а потім два дні їх попросили відмовитися від напою.

У ті дні, коли їм дозволялася кава, випивали від однієї до трьох чашок на день, а деякі й шість. Кількість кроків у ці дні зростала в середньому з 9 665 до 10 646 на день. Дослідники сказали, що це повʼязано з енергією, яку дає кофеїн.

Натомість виявлено, що кава впливає на тривалість сну учасників. Коли вони не пили кави, то спали в середньому 7 годин і 12 хвилин. З кавою сон скоротився до 6 годин 37 хвилин, тобто на 35 хвилин.

Річ у тому, що кава блокує гормони, що спричиняють сонливість.

Оскільки кофеїну потрібно до 10 годин, щоб розщепитися в мозку, це означає, що ефект кави, випитої о 14:00, може не зникнути до півночі.

Отже, кавомани проходять на тисячу кроків більше ніж ті, хто не пʼє кави. При цьому вони втрачають приблизно пів години здорового глибокого сну через кофеїн.

Також науковці вивчили, як кофеїн впливає на серце. У ті дні, коли його в організм надходило більше, у випробуваних на 50% частіше виникали передчасні скорочення шлуночків. Це стан, коли удари серця відбуваються раніше, ніж вони мають бути.

Тим, хто має серцево-судинні захворювання, варто обмежити вживання кави.

Тепер кричать про "знущання": Мешканці Бєлгородської області отримали вогнегасники від влади

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:50

Жителям прикордонних районів Білгородської області роздали понад 9 тис. вогнегасників для того, щоб вони гасили пожежі після обстрілів. Про це повідомив голова регіону В'ячеслав Гладков, передають Патріоти України. «Може, хтось подумає, що інформація н...

"Швидка" більше не везтиме українців до найближчої лікарні: Як змінили правила транспортування пацієнтів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:22

За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...