Американські дослідники протестували диких слонів у заповіднику Салакпра в Канчанабурі, Таїланд. Виявилося, тварини здатні вирішувати складні логічні завдання. Принаймні, якщо в результаті на них чекають ласощі.
Дослідження, проведене на дикій популяції азіатських слонів (Elephas maximus) у західному Таїланді, розкриває цікаві аспекти здатності цих тварин до вирішення проблем.
Вчені встановили на території, що охороняється, коробки з головоломками, що являють собою завдання з кількома можливими способами вирішення. Вони спостерігали за поведінкою диких слонів, щоб виявити індивідуальні відмінності в поведінці та підходах до вирішення проблем.
Під час дослідження 77 слонів наблизилися до коробок-головоломок, і 44 з них вирішили спробувати відкрити їх. Цікаво, що впоралися не всі, але найнаполегливіші, які пробували різні методи відкриття коробок, все ж отримали ласощі.
Також з’ясувалося, що деякі тварини із задоволенням пробували різні методи відкриття навіть після отримання винагороди. Згодом вони навчилися відкривати і більш головоломні коробки.
Це дослідження дає змогу краще зрозуміти, як відмінності в поведінці диких слонів можуть впливати на їхню здатність адаптуватися до змін і взаємодій з людьми в їхньому природному середовищі існування.
Автор дослідження Сара Джейкобсон стверджує, що ці головоломки досить складні для диких тварин. І те, що слони з ними справлялися, свідчить про те, що їхній інтелект близький за рівнем до усних здібностей вищих приматів.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...