Американські науковці заявили, що слони, виявляється, мають надзвичайно високий інтелект

Американські дослідники протестували диких слонів у заповіднику Салакпра в Канчанабурі, Таїланд. Виявилося, тварини здатні вирішувати складні логічні завдання. Принаймні, якщо в результаті на них чекають ласощі.

Дослідження, проведене на дикій популяції азіатських слонів (Elephas maximus) у західному Таїланді, розкриває цікаві аспекти здатності цих тварин до вирішення проблем.

Вчені встановили на території, що охороняється, коробки з головоломками, що являють собою завдання з кількома можливими способами вирішення. Вони спостерігали за поведінкою диких слонів, щоб виявити індивідуальні відмінності в поведінці та підходах до вирішення проблем.

Під час дослідження 77 слонів наблизилися до коробок-головоломок, і 44 з них вирішили спробувати відкрити їх. Цікаво, що впоралися не всі, але найнаполегливіші, які пробували різні методи відкриття коробок, все ж отримали ласощі.

Також з’ясувалося, що деякі тварини із задоволенням пробували різні методи відкриття навіть після отримання винагороди. Згодом вони навчилися відкривати і більш головоломні коробки.

Це дослідження дає змогу краще зрозуміти, як відмінності в поведінці диких слонів можуть впливати на їхню здатність адаптуватися до змін і взаємодій з людьми в їхньому природному середовищі існування.

Автор дослідження Сара Джейкобсон стверджує, що ці головоломки досить складні для диких тварин. І те, що слони з ними справлялися, свідчить про те, що їхній інтелект близький за рівнем до усних здібностей вищих приматів.


Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...

Спочатку побив до смерті: На Львівщині чоловік розчленував тіло жінки у ванній кімнаті

субота, 2 грудень 2023, 15:29

У Львівській області 40-річний чоловік жорстоко забив до смерті 50-річну жінку, а потім розчленував її у ванній кімнаті. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, жорстоке вбивство ста...