Провідні вчені з Інституту технологій Джорджії в Атланті анонсували створення першої у світі повнофункціональної напівпровідникової мікросхеми на основі графену. Дослідження, проведене під керівництвом професора фізики Вальта де Хеєра, опубліковано в журналі Nature.
Результати експерименту стали справжнім проривом у галузі електроніки, обіцяючи прискорити традиційні комп’ютери та розробку нового матеріалу для квантових обчислень. Новий матеріал, що отримав назву напівпровідний епітаксійний графен (SEC), має підвищену рухливість електронів у порівнянні з традиційним кремнієм, що дозволяє електронам пересуватися зі значно меншим опором.
Де Хеєр описує метод виробництва SEC як модифікований варіант відомої понад 50 років простої технології. «При нагріванні карбіду кремнію до температури понад 1000 °C кремній випаровується з поверхні, залишаючи багату вуглецем поверхню, яка потім перетворюється на графен».
Графен, одношаровий лист атомів вуглецю, постає як кращий провідник, ніж кремній, полегшуючи рух електронів. Однак попередні спроби інтеграції графена в електроніку стикалися з проблемами через відсутність забороненої зони, необхідної для включення та вимкнення транзисторів. Робота де Хеєра показала, що за допомогою хімічного зв’язування атомів із графеном можна створити матеріал із необхідною забороненою зоною.
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...