Аналіз виявляє навіть приховані недуги: Як самому розпізнати проблеми з кровоносною системою

На загальний аналіз крові пацієнта майже завжди спрямовує лікар. Багато людей обурюються: навіщо його робити, якщо я добре себе почуваю?

"Навіть за результатами самого простого - загального аналізу крові - можна багато чого довідатися про стан пацієнта", - розповідає гематолог, доктор медичних наук, провідний науковий співробітник Інституту гематології та трансфузіології НАМН України Тетяна Перехрестенко, передають Патріоти України з посиланням на Факты.

- Зміни показників вказують на захворювання крові або неполадки в будь-якому органі або системі, адже кров реагує на все, що відбувається в організмі, - зазначає лікар. - Дуже важливе число лейкоцитів. Небезпечно, якщо воно знижене або підвищене. Це може бути проявом бактеріальної або вірусної інфекції, аутоімунного розладу, а також дозволяє запідозрити серйозне злоякісне захворювання крові, наприклад, лейкоз. Необхідно здавати загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

- А інші показники?
- Всі важливі. Наприклад, знижена кількість тромбоцитів (тромбоцитопенія) пов'язана як з аутоімунним захворюванням, так і з інфекціями. Може виникати після прийому антибіотиків або інших ліків або бути наслідком вірусних гепатитів. Таким чином організм іноді дає сигнал про серйозне захворювання системи крові - онкологічне, аутоімунне.
- Що відображає біохімічний аналіз крові?
- Роботу печінки, нирок та інших органів. Якщо в аналізі високий білірубін, підвищений вміст печінкових ферментів, то пацієнту варто поглиблено обстежитися і перевіритися на вірусні гепатити. А підвищені показники креатиніну і сечовини дозволяють запідозрити проблеми з нирками, які, в свою чергу, можуть призвести до анемії.
- Як самому розпізнати проблеми з системою крові?

- Повинні насторожити збільшені лімфатичні вузли, які можна прощупати на шиї, під пахвами, в паху, над ключицею. Потрібно звертати увагу на дискомфорт в животі, а якщо УЗД показує збільшену селезінку, слід відразу йти до гематолога, щоб виключити лімфому - злоякісну пухлину лімфоїдної тканини. Також привід для звернення до лікаря - безпричинна температура, яка дає стрибки або тримається протягом дня близько 37,5-37,7 градуса. Грізні ознаки, що вимагають консультації фахівця, - збільшення пітливості і втрата ваги: за півроку на десять відсотків.

Трохи переплутав: У Києві водій відзначився феєричним паркуванням (фото)

середа, 30 вересень 2020, 17:56

У столиці України водій автомобіля Toyota припаркувався на тротуарі біля зупинки громадського транспорту прямо біля входу на станцію метро "Дружби народів". Відповідне фото розмістили в Telegram-каналі "Київ Оперативний", передають Патріоти України. Як...

Проблема не в харчуванні: Названо головну причину набору ваги

середа, 30 вересень 2020, 17:45

Вчені назвали головну причину набору ваги - порушення сну. За даними дослідників від порушень сну страждає все більше людей на планеті, передають Патріоти України. Гаджети та їх блакитне світло, від якого ми не відпочиваємо, блокує вироблення гормону с...