"Андрій був у передінсультному стані": У Хмельницькому чоловік помер через 2 дні після візиту до ТЦК (фото)

У Хмельницькому 41-річний Андрій Панасюк помер через два дні після того, як побував у об'єднаному міському ТЦК та СП. Про це повідомила названа мати Андрія Панасюка Наталія Кушлак (Антонюк) у себе в Facebook і у коментарі "Суспільному", передають Патріоти України.

Жінка стверджує, що Андрій не міг воювати через хворобу. "Він навіть в армії не служив, не взяли через проблеми зі здоров'ям. І тут його, як якогось злочинця, скрутили, запхали до автомобіля і завезли до ТЦК, де знущалися і принижували", – стверджує пані Наталія.

За її словами, чоловік вранці вийшов до магазину за покупками і перестав виходити на зв'язок. "Ми не могли зрозуміти, де він подівся, бо ж сказав дружині, що зараз повернеться. Уже ближче до обіду Андрій таки взяв слухавку, сказав, що він у воєнкоматі..., що його сюди привезли і утримують, не випускають. Поскаржився, що у нього піднявся тиск і він себе дуже погано почуває, що просив надати йому допомогу, але йому, за його словами, сказали, що під Авдіївкою допоможуть", – розповідає родичка померлого.

У приміщенні ТЦК Андрій Панасюк, зі слів його матері, пройшов військово-лікарську комісію. На ВЛК йому дали направлення на огляд лікарів кардіологічного диспансеру. Там мали дати своє заключення про стан здоров'я чоловіка. "Він мав іти до кардіодиспансеру наступного дня, на 9:00, але тоді він вже був у Хмельницькій міській лікарні, де лікарі боролися за його життя", – зазначає Наталія Кушлак.

Жінка стверджує, що Андрія випустили з приміщення міського ТЦК близько 16:00 у передінсультному стані, так і не викликавши до нього "швидку", хоч у нього вже були всі ознаки – втрата координації рухів, незв'язна мова. "Андрій ще якимось дивом з тиском 220/189 зміг дістатися додому. І вже вдома, на очах дружини, просто впав. Викликали "швидку", проте час був втрачений — у "швидкій" Андрій впав у кому", – говорить мати померлого.

Наталія додала, що лікарі Хмельницької міської лікарні протягом 2 діб боролись за життя її сина. У ніч проти 28 березня вони зробили термінову нейрохірургічну операцію. Однак "ураження головного мозку виявились несумісними з життям". Похорон відбувся 31 березня.

Що кажуть у ТЦК

Хмельницький обласний ТЦК та СП на своїй сторінці у Facebook оприлюднив офіційну заяву з приводу цього інциденту.

Там стверджують, що Андрієві Панасюку була вручена повістка "для уточнення військово-облікових даних та проходження ВЛК", бо підстав на відстрочку він не мав і перебував у розшуку.

"Однак під час проходження ВЛК в громадянина було виявлено захворювання. Ураховуючи це, його направлено на до обстеження до медичного закладу", – кажуть у військкоматі.

ТЦК запевняє, що погіршення стану здоров’я військовозобов’язаного та смерть відбулися вже в медичному закладі під час до обстеження.

"Відтак інформація, яка розповсюджується в соцмережах про ігнорування скарг громадянина на стан здоров'я – не відповідає дійсності. Як і про фізичний вплив чи погрози зі сторони військовослужбовців територіального центру комплектування", – підсумували у ТЦК.

В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: Що зміниться

субота, 20 квітень 2024, 12:29

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов'язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі, передають П...

Естонія змінює правила навчання для дітей українських біженців: Що треба знати

субота, 20 квітень 2024, 11:58

Влада Естонії ухвалила закон, що дозволяє виключати зі шкіл та дитячих садків дітей українських воєнних біженців, які покинули Естонію, не повідомивши про це навчальний заклад. Про це повідомила пресслужба парламенту країни, передає ERR, передають Пат...