Археологи розкопали бойовий корабель, який захищав Стародавній Рим від варварів (фото, відео)

У східній Сербії у відкритій шахті виявили римський корабель, який належав до флоту столиці провінції Риму Мезія. Відео з виявленим кораблем команда археологів опублікувала у відкритому доступі, передають Патріоти України.

Слід зазначити, що розкопки на об'єкті почалися кілька років тому, але в цьому році були зупинені через пандемію коронавірусу. Роботи відновили, і практично відразу корабель вдалося виявити.

Вчені припускають, що корабель базувався в місті Вімінациум, де проживали близько 45 тисяч осіб. Там були виявлені храми, іподром, лазні та інші архітектурні об'єкти, які характерні для великих і розвинених міст Стародавнього Риму.

Як заявив глава експедиції Міомір Корача, судно датується третім століттям нашої ери.

"Римський річковий флот мав захищати ці землі від варварів. Нам рідко вдається виявити римські кораблі, так як деревина зазвичай не зберігається протягом тисяч років. Але іноді нам все-таки вдається, і ми знаходимо дещо цікаве", - розповів археолог.

Він додав, що довжина судна становить близько 19 метрів, у нього був трикутний парус і шість пар весел. Також крім корабля у шахті вчені знайшли фрагменти стародавніх човнів менше за розміром.

Хіти тижня. Незручно вийшло: ТОП-5 знаменитостей на "Голосі країни", до яких ніхто не повернувся (фото, відео)

середа, 3 березень 2021, 22:00

Минулої неділі на шоу "Голос країни" феєрично виступила співачка та актриса Надія Мейхер. Вона виконала пісню Mon Mec a Moi зірки французького шансону Патрісії Каас і розвернула всі чотири суддівських крісла. За словами Мейхер, вона прийшла перевірити ...

Соціологи провели опитування: Як росіяни та українці ставляться одне до одного, і що думають про незалежність і об'єднання в одну державу

середа, 3 березень 2021, 20:38

Незалежність України від Росії підтримують 88% українців і 80% росіян, об'єднання України з Росією хочуть 7% українців і 17% росіян. Свіже опитування показало, як українці ставляться до Росії. Зокрема, в лютому 2021 року добре ставилося до Росії 41% ук...