Археологи вперше заглянули всередину єгипетських мумій, знайдених 400 років тому - побачене всіх вразило (фото)

Група антропологів з проекту German Mummy Project в музеї Рейсса Енгельхорна в Мангеймі (Німеччина) провела комп'ютерну томографію двох стародавніх мумій, виявлених у висіченій у скелі гробниці в Єгипті понад 400 років тому. Про це повідомляє видання Livescience, передають Патріоти України.

Обидві мумії, а також третя, виставлена в Єгипті, є єдиними відомими збереженими "портретними муміями з ліпними прикрасами" з Саккари, стародавнього єгипетського некрополя. На відміну від інших мумій, які були поховані в гробах, цих людей поміщали на дерев'яні дошки, обертали тканиною і "красивим саваном мумії" і прикрашали тривимірним гіпсом і зображенням всього тіла.

Комп'ютерна томографія показує, що принаймні одна з цих трьох портретних мумій була похована з органами (навіть з мозком), і що дві жінки були поховані з красивими намистами.

Після смерті цих людей - чоловіка, жінки і дівчинки-підлітка, час життя яких датується пізнім римським періодом (30 р до н.е. - 395 р н.е.) - їх мумії були поховані з артефактами, які, ймовірно, вважалися корисними в загробному житті, включаючи монети, які можливо, призначалися для оплати Харона, римського і грецького божества, яке, як вважалося, перевозило душі через річку Стікс.

КТ також виявила кілька проблем зі здоров'ям, у тому числі артрит у жінки. "Обстеження людей показало, що вони померли в досить молодому віці ... Однак причину смерті цих людей встановити не вдалося", - сказав керівниця дослідження, німецька антрополог і єгиптолог Стефані Зеш.

Вчені з'ясували, чому діти і дорослі по-різному сприймають час

неділя, 5 лютий 2023, 10:45

Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасни...

Вижила тільки бабуся, яка вийшла на кухню: У Дніпрі російська ракета вбила майже всю родину (фото)

неділя, 5 лютий 2023, 9:55

14 січня російська ракета, яка поцілила в будинок на Набережній Перемоги, 118, у Дніпрі, забрала життя майже всієї родини. Цього дня до батьків у гості приїхали син із сім'єю та донька із чоловіком. Вижити вдалося лише бабусі, яка на момент вибуху вийш...