Археологи вперше заглянули всередину єгипетських мумій, знайдених 400 років тому - побачене всіх вразило (фото)

Група антропологів з проекту German Mummy Project в музеї Рейсса Енгельхорна в Мангеймі (Німеччина) провела комп'ютерну томографію двох стародавніх мумій, виявлених у висіченій у скелі гробниці в Єгипті понад 400 років тому. Про це повідомляє видання Livescience, передають Патріоти України.

Обидві мумії, а також третя, виставлена в Єгипті, є єдиними відомими збереженими "портретними муміями з ліпними прикрасами" з Саккари, стародавнього єгипетського некрополя. На відміну від інших мумій, які були поховані в гробах, цих людей поміщали на дерев'яні дошки, обертали тканиною і "красивим саваном мумії" і прикрашали тривимірним гіпсом і зображенням всього тіла.

Комп'ютерна томографія показує, що принаймні одна з цих трьох портретних мумій була похована з органами (навіть з мозком), і що дві жінки були поховані з красивими намистами.

Після смерті цих людей - чоловіка, жінки і дівчинки-підлітка, час життя яких датується пізнім римським періодом (30 р до н.е. - 395 р н.е.) - їх мумії були поховані з артефактами, які, ймовірно, вважалися корисними в загробному житті, включаючи монети, які можливо, призначалися для оплати Харона, римського і грецького божества, яке, як вважалося, перевозило душі через річку Стікс.

КТ також виявила кілька проблем зі здоров'ям, у тому числі артрит у жінки. "Обстеження людей показало, що вони померли в досить молодому віці ... Однак причину смерті цих людей встановити не вдалося", - сказав керівниця дослідження, німецька антрополог і єгиптолог Стефані Зеш.

Ядерні реактори захищені. Але полігон з відпрацьованим ядерним паливом є мішенню рф

неділя, 14 серпень 2022, 7:10

Оперативна обстановка на фронті станом на 14 серпня 2022 року. Оперативна обстановка на фронті станом на 14 серпня 2022 року. Відповіді на найактуальніші запитання: що сталося в Саках - на головному військовому аеродромі в Криму, з якого атакували Ук...

На Луганщині сили спротиву зірвали спецоперацію ворога, націлену на блокування постачань високоточної зброї ЗСУ.

неділя, 14 серпень 2022, 6:51

завдяки своєчасній реалізації оперативної інформації вдалося зірвати операцію російських спецслужб, яка мала на меті завадити постачанню в Україну західного високоточного озброєння і і уникнути чисельних жертв серед цивільного населення окупованих міст.